Amerykańska Federalna Komisja Handlu chce odciąć produkty Mety od możliwości monetyzacji danych pozyskanych od niepełnoletnich użytkowników.
Służby wywiadowcze NATO ostrzegają, że Moskwa mapuje systemy infrastruktury krytycznej UE i USA. Może wziąć na cel podmorskie połączenia energetyczne i gazowe Zachodu.
LabFarm to pierwsza firma w Polsce, która postanowiła podjąć się hodowli i wprowadzenia do obrotu mięsa z probówki. Trwają prace nad wyhodowaniem komórek mięsa drobiowego.
Wydział Ruchu Drogowego został wyposażony w nową aplikację. Ma im pomagać w walce z piratami drogowymi.
Po ulicach Warszawy jeździ robot dostarczający jedzenie. Trwają testy nowej metody realizacji zamówień na dowóz.
Łotewska agencja bezpieczeństwa cybernetycznego (Cert.lv) przekazała niepokojące wieści o atakach ze strony „krajów na wschód od Łotwy”. Raport obejmuje państwa Unii Europejskiej.
Śląska policja ujęła mężczyznę, który nielegalnie pobierał prąd do zasilania koparki kryptowalut. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.
Widok paneli fotowoltaicznych kojarzy nam się przede wszystkim z dachami. Ta firma obmyśliła projekt, jak wykorzystać je w jednośladach.
Pewien mężczyzna opracował system, dzięki któremu udało mu się wygrać na loterii. Wykorzystał do tego Chat GPT.
Magistrat poinformował o uzyskaniu przez cyberprzestępców dostępu do numerów telefonów oraz treści przekazywanych w komunikatach SMS.
Znany dostawca usług telefonii komórkowej wysyła do klientów sieci SMS-y z informacją o planowanej opłacie dodatkowej.
Technology For Mobile, firma skoncentrowana na technologiach płatności mobilnych, przeprowadziła w restauracjach test prędkości różnego rodzaju transakcji, m.in. płacenia okiem.
Polska Grupa Zbrojeniowa, Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne oraz południowokoreańska firma Hyundai Rotem Company stworzyły konsorcjum zbrojeniowe. Jego głównym celem jest zaopatrzenie Wojska Polskiego w czołgi K-2PL oraz sprzęt towarzyszący.
Australijska firma Vow wykorzystała sekwencję genu białka ssaka wymarłego pod koniec ostatniej epoki lodowcowej. Użyła jej do stworzenia klopsików.
Według danych Komendy Głównej Policji liczba osób wchodzących na przejścia dla pieszych z telefonem w ręku drastycznie wzrosła.
Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało biuletyn o używaniu sztucznej inteligencji w szkołach „ChatGPT w szkole – szanse i zagrożenia”. Autor, dr Michał Machura wymienia w nim spostrzeżenia na temat wykorzystywania asystentów SI w szkołach. Główną gwiazdą biuletynu jest coraz popularniejszy Chat GPT.
SMS-y od naciągaczy, którzy udają różne instytucje oraz połączenia telefoniczne z syntezatorami mowy lub podszywającymi się pod firmy oszustami to bardzo powszechny problem. Ten spam naraża odbiorcę na utratę danych poufnych, a co za tym zwykle idzie, także dużych kwot. Codziennie można się natknąć na doniesienia o tym, że ktoś w Polsce nabrał się na fałszywego przedstawiciela banku, firmy kurierskiej czy policji.
Agencja Reuters podaje, że Chiny mają bardzo ambitne plany. W ciągu pięciu lat chcą zacząć budować bazę na Księżycu, wykorzystując do tego roboty wytwarzające cegły z księżycowej gleby, czytamy na stronie geekweek.interia.pl.
Ministerstwo Zdrowia zamierza wykorzystać sztuczną inteligencję w placówkach medycznych. Ma ona wspierać lekarzy w ich pracy.
Rzeczywistość naszej cywilizacji nieustannie zmienia się pod wpływem niezliczonych czynników. Jednym z nich jest bez wątpienia rozwijająca się technologia, a w kilku ostatnich latach, w szczególności sztuczna inteligencja. Choć ta fascynująca dziedzina nauki przynosi wiele korzyści, to jednocześnie rodzi też poważne obawy i niepokoje. Wielu analityków widząc jej obecne możliwości uważa, że pozbawi ona pracy setki milionów osób w ciągu najbliższych kilku lat.Można argumentować, że sztuczna inteligencja jest jednym z największych wyzwań dla ludzi w obecnych czasach. Wiele dotychczasowych zawodów, takich jak np. księgowi, kierowcy czy operatorzy maszyn, zostanie zastąpionych przez programy komputerowe wyposażone w sztuczną inteligencję. To może mieć katastrofalne konsekwencje dla zatrudnienia i stabilności ekonomicznej wielu krajów na całym świecie.Jednak warto zwrócić uwagę, że sztuczna inteligencja może również stanowić ogromną szansę dla nas wszystkich. Dzięki niej możliwe będzie znaczne szybsze rozwiązywanie skomplikowanych problemów, ulepszanie procesów produkcyjnych i usprawnianie wielu gałęzi gospodarki. W ten sposób sztuczna inteligencja może przyczynić się do szybszego rozwoju i postępu ekonomicznego i nie tylko.Warto również zauważyć, że sztuczna inteligencja może stanowić ogromne wyzwanie dla naszej moralności i etyki. W momencie, gdy maszyny będą w stanie myśleć i działać bez ingerencji człowieka, trzeba będzie zadać sobie pytanie, czy aby na pewno jest to dobre dla nas i dla naszej rzeczywistości. Czy chcemy, aby maszyny decydowały o naszym życiu i naszej przyszłości? Czy chcemy, aby zastąpiły nas w naszych zawodach i naszej codzienności? Czy jesteśmy gotowi na to, aby powierzać im takie odpowiedzialne zadania?Wnioski nasuwają się same - sztuczna inteligencja jest zjawiskiem zarówno fascynującym, jak i niepokojącym. Z jednej strony jest nieodzownym narzędziem rozwoju i postępu, a z drugiej może stanowić poważne zagrożenie dla naszego życia i naszej przyszłości. Dlatego tak ważne jest, aby kontrolować i regulować jej rozwój, aby zapewnić naszemu społeczeństwu bezpieczeństwo i stabilność.Sztuczna inteligencja jest w stanie zrobić już wiele, w tym również pisać. Powyższy artykuł został napisany przy użyciu ChatGPT(wymagana była edycja i korekta), sztucznej inteligencji zbudowanej i zaprezentowanej światu zaledwie 2 miesiące temu przez firmę OpenAI.