Tech.BiznesINFO.pl > Technologia

Technologia

flaga Polski
25.04.2023 19:01 Polska i Korea tworzą razem nowy czołg. Ma zadziwić świat

Polska Grupa Zbrojeniowa, Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne oraz południowokoreańska firma Hyundai Rotem Company stworzyły konsorcjum zbrojeniowe. Jego głównym celem jest zaopatrzenie Wojska Polskiego w czołgi K-2PL oraz sprzęt towarzyszący.

laboratorium
25.04.2023 18:03 Na nasze talerze może trafić mięso dawno wymarłego ssaka. Wyhodują je w laboratorium

Australijska firma Vow wykorzystała sekwencję genu białka ssaka wymarłego pod koniec ostatniej epoki lodowcowej. Użyła jej do stworzenia klopsików.

policja
25.04.2023 17:10 Policja traci cierpliwość. Idziesz z telefonem, możesz dostać wysoki mandat

Według danych Komendy Głównej Policji liczba osób wchodzących na przejścia dla pieszych z telefonem w ręku drastycznie wzrosła.

Minister Edukacji Czarnek
25.04.2023 15:24 Ministerstwo Edukacji pogadało z Chatem GPT. Starali się go zagiąć, ku przestrodze uczniów i nauczycieli

Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało biuletyn o używaniu sztucznej inteligencji w szkołach „ChatGPT w szkole – szanse i zagrożenia”. Autor, dr Michał Machura wymienia w nim spostrzeżenia na temat wykorzystywania asystentów SI w szkołach. Główną gwiazdą biuletynu jest coraz popularniejszy Chat GPT.

telefon w ręce
24.04.2023 21:01 Oszuści dopracowali do perfekcji perfidną metodę. Stracisz pieniądze i jeszcze będziesz dziękować

SMS-y od naciągaczy, którzy udają różne instytucje oraz połączenia telefoniczne z syntezatorami mowy lub podszywającymi się pod firmy oszustami to bardzo powszechny problem. Ten spam naraża odbiorcę na utratę danych poufnych, a co za tym zwykle idzie, także dużych kwot. Codziennie można się natknąć na doniesienia o tym, że ktoś w Polsce nabrał się na fałszywego przedstawiciela banku, firmy kurierskiej czy policji. 

Flaga Chińskiej Republiki Ludowej
16.04.2023 21:15 Ambitne plany Chińczyków. Chcą mieć bazę na księżycu, będą używać miejscowej gleby

Agencja Reuters podaje, że Chiny mają bardzo ambitne plany. W ciągu pięciu lat chcą zacząć budować bazę na Księżycu, wykorzystując do tego roboty wytwarzające cegły z księżycowej gleby, czytamy na stronie geekweek.interia.pl.

rentgen
17.03.2023 08:45 Sztuczna inteligencja ma wesprzeć lekarzy. Ministerstwo zdrowia zapowiada reformę

Ministerstwo Zdrowia zamierza wykorzystać sztuczną inteligencję w placówkach medycznych. Ma ona wspierać lekarzy w ich pracy.  

Teslabot Elon Musk
01.02.2023 19:59 Sztuczna inteligencja pozbawi pracy setki milionów osób w ciągu najbliższych kilku lat

Rzeczywistość naszej cywilizacji nieustannie zmienia się pod wpływem niezliczonych czynników. Jednym z nich jest bez wątpienia rozwijająca się technologia, a w kilku ostatnich latach, w szczególności sztuczna inteligencja. Choć ta fascynująca dziedzina nauki przynosi wiele korzyści, to jednocześnie rodzi też poważne obawy i niepokoje. Wielu analityków widząc jej obecne możliwości uważa, że pozbawi ona pracy setki milionów osób w ciągu najbliższych kilku lat.Można argumentować, że sztuczna inteligencja jest jednym z największych wyzwań dla ludzi w obecnych czasach. Wiele dotychczasowych zawodów, takich jak np. księgowi, kierowcy czy operatorzy maszyn, zostanie zastąpionych przez programy komputerowe wyposażone w sztuczną inteligencję. To może mieć katastrofalne konsekwencje dla zatrudnienia i stabilności ekonomicznej wielu krajów na całym świecie.Jednak warto zwrócić uwagę, że sztuczna inteligencja może również stanowić ogromną szansę dla nas wszystkich. Dzięki niej możliwe będzie znaczne szybsze rozwiązywanie skomplikowanych problemów, ulepszanie procesów produkcyjnych i usprawnianie wielu gałęzi gospodarki. W ten sposób sztuczna inteligencja może przyczynić się do szybszego rozwoju i postępu ekonomicznego i nie tylko.Warto również zauważyć, że sztuczna inteligencja może stanowić ogromne wyzwanie dla naszej moralności i etyki. W momencie, gdy maszyny będą w stanie myśleć i działać bez ingerencji człowieka, trzeba będzie zadać sobie pytanie, czy aby na pewno jest to dobre dla nas i dla naszej rzeczywistości. Czy chcemy, aby maszyny decydowały o naszym życiu i naszej przyszłości? Czy chcemy, aby zastąpiły nas w naszych zawodach i naszej codzienności? Czy jesteśmy gotowi na to, aby powierzać im takie odpowiedzialne zadania?Wnioski nasuwają się same - sztuczna inteligencja jest zjawiskiem zarówno fascynującym, jak i niepokojącym. Z jednej strony jest nieodzownym narzędziem rozwoju i postępu, a z drugiej może stanowić poważne zagrożenie dla naszego życia i naszej przyszłości. Dlatego tak ważne jest, aby kontrolować i regulować jej rozwój, aby zapewnić naszemu społeczeństwu bezpieczeństwo i stabilność.Sztuczna inteligencja jest w stanie zrobić już wiele, w tym również pisać. Powyższy artykuł został napisany przy użyciu ChatGPT(wymagana była edycja i korekta), sztucznej inteligencji zbudowanej i zaprezentowanej światu zaledwie 2 miesiące temu przez firmę OpenAI.