Tech.BiznesINFO.pl > Wojsko Polskie

Wojsko Polskie

żołnierz
10.04.2024 14:20 Informatycy i specjaliści wzywani do wojska. Nowe wyzwania dla branży IT

Narodowe wysiłki obronne przynoszą nowe wyzwania dla różnorodnych zawodów, w tym również dla informatyków i innych specjalistów. Według sygnałów z mediów, pierwsze przydziały mobilizacyjne trafiają do pracowników IT, co wskazuje na rosnące zapotrzebowanie wojska na ich umiejętności. To tylko część szerszego planu MON, który zakłada zwiększenie liczby żołnierzy i specjalistów wojskowych w najbliższych latach.

strych
01.02.2024 11:38 Wszedł na strych i dokonał zdumiewającego odkrycia. Niezwykła historia w polskim mieście

Gdy jedenastoletni Kuba zaczął przeszukiwać strych swojego domu, mało spodziewał się, że jego odkrycie zaprowadzi go w podróż przez czas i historię. Za belką podtrzymującą pokrycie dachowe, natrafił na sterty starych dokumentów, które okazały się być kluczem do zapomnianej historii bohatera wojennego. Dzięki jego wrażliwości historycznej i determinacji, światło dzienne ujrzały dokumenty majora Michała Kłosowskiego, które od lat skrywały się na strychu. 

wojsko polskie
15.08.2023 11:13 Już dziś w Warszawie odbędzie się wielka defilada Wojska Polskiego. W planach niesamowite pokazy specjalistycznych sprzętów

Pod hasłem „Silna Biało-Czerwona” od 12 do 15 sierpnia odbywają się Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego oraz 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Po 3 latach nieobecności wraca też wielka defilada Wojska Polskiego. Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowały na ten czas liczne atrakcje. W planach pokazy specjalistycznych sprzętów i nowych technologii.