Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > To może być hit. Na Netfliksie będzie można ograć Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 29.11.2023 20:15

To może być hit. Na Netfliksie będzie można ograć Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

Netflix
freestocks/Unsplash

Na próbach trafienia ze swoją ofertą do graczy polegli już najwięksi – w ostatnim czasie z tego niełatwego rynku wycofał się m.in. Amazon. Kiepsko idzie także Netfliksowi, który jak dotąd bez sukcesów próbuje umożliwiać granie w swojej usłudze. To się jednak może zmienić za sprawą bodaj najsłynniejszej serii gier wideo w historii.

GTA dołącza do gier na Netfliksie

Dotychczasowe próby Netfliksa rozbudowania swojej oferty o gry trudno uznać za przebojowe i raczej nie mogło być mowy o tym, by w ten sposób zachęcić graczy. W katalogu znalazły się głównie kameralne tytuły (choć zdarzały się wyjątki choćby w postaci Hadesa), które – nawet jeśli wartościowe – nie sprawiły, że nagle Netflix zamieniłby się w platformę gamingową pierwszego wyboru czy odczuwalnie zmienił strukturę przychodów.

To się może zmienić za sprawą udostępnienia w ramach netfliksowego abonamentu gier wydanych w ramach Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, na którą składają się odświeżone wersje GTA III, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas. Będą one dostępne zarówno w aplikacji mobilnej Netfliksa, jak i oddzielnie w Google Play i App Store.

Lista kodów do Netflixa. Tak odblokujesz wszystkie filmy i seriale

GTA niestety w wersji Definitive

Z Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition jest jednak pewien problem, a w zasadzie całkiem sporo problemów. Nie ma wątpliwości, że wszystkie trzy gry składające się na to wydawnictwo to absolutne klasyki i jedne z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek wydano. Niestety, w wersji Definitive, tracą one sporo na uroku i grywalności.

Odświeżenie trylogii zostało bowiem absolutnie spartaczone i trudno znaleźć na obronę twórców „remake’ów” choćby słowo obrony. Trylogia jest skrajnie niedopracowana, w wielu przypadkach dostrzec można regres w stosunku do oryginalnych gier, które wydane zostały 20 lat temu. Wyglądają i działają fatalnie. Zgodnie twierdzi się o wersji Definitive, że była prymitywnym skokiem na kasę.

Kiedy zagramy w GTA na Netfliksie?

A jednak darowanemu koniu w zęby się nie patrzy i pomysł Netfliksa na zaoferowanie właśnie tych gier ma swoje uzasadnienie. Po pierwsze, to nadal genialne klasyki zapewniające mnóstwo rozrywki. Po drugie, ci, którzy zrażeni negatywnymi recenzjami słusznie wstrzymali się z zakupem, teraz mogą przetestować Definitive Edition za darmo, tj. w ramach opłat za Netfliksa. GTA trafi do usługi 14 grudnia.