Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Uwielbiany przez Polaków sklep wprowadza nowe opłaty. Kwota do niskich nie należy
Paula Drechsler
Paula Drechsler 19.10.2023 13:37

Uwielbiany przez Polaków sklep wprowadza nowe opłaty. Kwota do niskich nie należy

pieniądze
East News

Popularna w Polsce i na świecie internetowa platforma sprzedażowa wprowadza istotne zmiany. Chodzi o dodatkowe opłaty. Klienci mogą nie być zadowoleni, bo kwota nie jest mała. Kogo obejmie nowa danina i ile trzeba będzie zapłacić?

Popularność internetowych sklepów

Sprzedaż w internecie rośnie w siłę i od wielu lat się umacnia. Nic dziwnego, że jest tak popularna. Dzieje się tak choćby ze względu na jej wygodę, dostępność i szeroki zasięg - da się tak zamawiać produkty z całego świata. Klienci mogą łatwo przeglądać i kupować rozmaite artykuły online, korzystając z różnych urządzeń, bez konieczności wychodzenia z domu. Dodatkowo internet umożliwia łatwe porównywanie cen i opinii, co pomaga konsumentom dokonywać adekwatnych do potrzeb wyborów. Dla przedsiębiorców sprzedaż online otwiera natomiast nowe rynki i minimalizuje koszty związane z utrzymaniem tradycyjnego sklepu.

Nic więc dziwnego, że co rusz otwierają się nowe platformy sprzedażowe, a inne rozwijają i wprowadzają wielorakie ulepszenia oraz inne modyfikacje. Teraz na przykład popularny sklep internetowy oznajmił, że chce poprawić bezpieczeństwo kupujących i przez to wprowadza dodatkową opłatę. Z czym to się wiąże i kogo czekają wydatki?

Miliony osób zostaną bez pracy przez sztuczną inteligencję. Ekspert stawia sprawę jasno, tylko te zawody ocaleją Lepiej szybko zaktualizuj WinRar. Właśnie wykryto lukę w zabezpieczeniach, eksperci ostrzegają

Dodatkowa opłata na Vinted

Internetowy sklep umożliwiający sprzedaż odzieży używanej, jak i nowej, oraz innych elementów, takich jak np. kosmetyki czy artykuły gospodarstwa domowego, ogłosił istotne zmiany w kwestii wysokości opłat. Vinted, z którego według informacji przekazanych przez platformę korzysta ponad 75 milionów ludzi z różnych zakątków świata, w tym powyżej 5 milionów w samej Polsce, będzie teraz pobierał dodatkową daninę.

Platforma o2.pl udostępniła informacje o tym, że kwota pobierana przez Vinted ma wynosić niemal 50 zł i dotyczyć ochrony klientów przed zakupem podróbek. Chęć ukrócenia procederu handlowania fałszywkami jest akurat wysoce uzasadniona, ponieważ to poważny problem na platformie, jednak ustalanie tak wysokiej opłaty nieco dziwi i zapewne zniechęci niektórych użytkowników. Jak to ma dokładnie działać?

Ile kosztuje weryfikacja na Vinted?

Chodzi o specjalną weryfikację autentyczności produktów tzw. premium. Sprawdzane będą tylko te produkty, których wartość przekracza 100 euro, czyli po obecnym kursie ok. 450 zł. Na ten moment usługę wprowadzono w Belgii, Francji, Holandii, Niemczech oraz we Włoszech.

- Jednak korzystanie z tego rozwiązania będzie odpłatne - 10 euro/ok. 45 zł przy każdej weryfikacji produktu. Co ważne, nie będzie obowiązku korzystania z tego dodatkowego wsparcia, będzie ono nieobowiązkowe - podaje o2.pl za superbiz.se.pl.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy tego rodzaju opłaty trafią do Polski.