Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Ważna aktualizacja dekoderów Polsatu – pojawiła się zupełnie nowa funkcja
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 25.02.2024 12:53

Ważna aktualizacja dekoderów Polsatu – pojawiła się zupełnie nowa funkcja

telewizja
Fot. Pixabay/Alehandra13

Wydano nową wersję oprogramowania dla dekoderów Polsat Box. Tym razem nie jest to drobna aktualizacja, lecz zmiana znacząco rozszerzająca możliwości urządzenia. Odtąd nie będzie nas ograniczać wielkość pamięci wbudowanej, gdyż tę będzie można rozszerzyć z użyciem pamięci zewnętrznych.

Obsługa dysków zewnętrznych w dekoderach Polsatu

Jak donosi serwis wirtualnemedia.pl, kluczową zmianą w nowej wersji oprogramowania dekoderów Polsat Box jest możliwość korzystania z zewnętrznych dysków twardych. Dzięki temu można zyskać więcej miejsca na zapisywane dane, np. programy, które postanowiliśmy nagrać.

Aktualnie nowa wersja oprogramowania pojawiła się tylko w przypadku części dekoderów Polsat Box 4K. Najpewniej na bazie informacji zwrotnej od klientów dostępność nowego oprogramowania będzie stopniowo rozszerzana. To jednak może potrwać, gdyż użytkownicy mają wiele uwag do tego, jak działa ich dekoder po aktualizacji.

Nowe liczniki prądu nie zbierają dobrych opinii wśród Polaków

Jak zamontować dysk?

Najpierw jednak omówmy, jak działa korzystanie z zewnętrznych pamięci na dekoderach Polsat Box 4K. Można do nich  podłączyć dowolny dysk 2,5-calowy z interfejsem SATA, zarówno HDD, jak i SSD. Polsat sprzedaje dyski, ani nie wydał zaleceń co do konkretnych modeli, tak więc można spróbować podłączyć własny dysk.

Dokonuje się tego, poprzez umieszczenie dysku w kieszeni na tylnej części dekodera. W pierwszej kolejności należy jednak odłączyć go od prądu. Następnie podnieść osłonę kieszeni, umieścić dysk stykami na zewnątrz i zamknięcie kieszeni. Uwaga, po podłączeniu dysku jego zawartość zostanie sformatowana.

Problemy z funkcją TimeShift

Aktualizacja przynosi bez wątpienia przydatną nowość, niemniej klienci zgłaszają problemy, które wystąpiły już po jej instalacji. Po podłączeniu dysku przestaje u nich działać funkcja pozwalająca na cofanie części programów do 3 godzin. Warto też pamiętać, że nagrywać na dysku można tylko za pośrednictwem interfejsu SATA w kieszeni, nie ma możliwości nagrywania przez podłączenie go przez USB.

Źródło: wirtualnemedia.pl