Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Ważna aktualizacja Map Google. Pozbyto się irytującego błędu
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 14.06.2024 17:28

Ważna aktualizacja Map Google. Pozbyto się irytującego błędu

mapy google
Fot. Unsplash/henry perks

Wydana została nowa wersja aktualizacji Map Google. Nie przynosi ona co prawda rozbudowy funkcjonalności, lecz dla wielu będzie jeszcze cenniejsza - Google udało się wyeliminować znany błąd uniemożliwiający poprawną nawigację do celu z uwzględnieniem punktów.

Google naprawia błędy w Mapach Google

Mapy Google, m.in. dzięki temu, że nie trzeba ich kosztownie aktualizować, są częściej wykorzystywane przez kierowców niż systemy nawigacji zainstalowane na systemach infotainment w samochodach. Sprzyja temu specjalny tryb samochodowy czy informacje o natężeniu ruchu.

Tym większym zaskoczeniem jest, że Google dopuściło się błędu w tak ważnej funkcji Map Google, jak nawigacja. Na szczęście nowa wersja naprawia ten problem, przynajmniej na razie.

Mapy Google zaskakują ukrytymi funkcjami. Niezwykle przydatne w wakacje

Problemy z kluczową funkcją

Przypomnijmy, że użytkownicy Map Google masowo zgłaszali, że po aktualizacji niemożliwe stało się takie ustawienie trasy, aby oprócz punktu startowego i docelowego uwzględniać jeszcze dodatkowe punkty. Wszystkie próby kończyły się tym samym - uwzględniany był tylko start i meta.

Jeśli więc ktoś chciał, aby podczas podróży zatrzymać się na postój w konkretnym, wskazanym miejscu, czy też chciał wybrać alternatywną trasą prowadzącą przez określoną przez niego miejscowość, to był w kropce. Najpopularniejsza aplikacja nawigacyjna na świecie nie zapewniała mu tak podstawowej funkcji.

Która wersja jest właściwa?

Jak informuje serwis telepolis.pl, najnowszą wersją poprawionych Map Google trafiła już do sklepu Google Play, choć oczywiście jej dostępność może różnić się ze względu na wiele czynników. Jak zatem rozpoznać, czy dysponujemy już Mapami, które nie przysporzą problemów podczas planowania podróży? Po numerze wersji widocznym w ustawieniach apki - oznaczenie to 11.131.0102 build 1067550236.