Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Ważna nowość w Mapach Google. Kierowcy będą zachwyceni
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 28.02.2024 12:36

Ważna nowość w Mapach Google. Kierowcy będą zachwyceni

Mapy Google
Fot. henry perks/Unsplash

Mapy Google dla wielu użytkowników są już stałym zamiennikiem nawigacji GPS. Także tych preinstalowanych na samochodowych systemach infotainment, gdyż wymagają one często płatnych aktualizacji. Do aplikacji trafiły właśnie ważne nowości, z których skorzystają właśnie polscy kierowcy.

Nowości w Mapach Google

Mapy Google rozwijane są w mało spektakularny sposób – zamiast dużych nowych wersji, co jakiś czas trafia tam pomniejsza nowość, która jednak często okazuje się bardzo przydatna. Tak jest tym razem. Właśnie znacząco usprawniono system, który nawiguje nas do celu podróży.

Nie jest to absolutna nowość – nowe wskazówki w nawigacji były dotychczas dostępne, ale wyłącznie w trybie nawigacji adresowanym do kierowców. Teraz można je uzyskać także w standardowym podglądzie mapy. Dzięki temu można korzystać z nich, zachowując dostęp do mapy w większej skali.

Duża zmiana w Mapach Google, wielu na to czekało. Wystarczy włączyć jedną funkcję

Czytelne wskazówki w Mapach Google

Nowe wskazówki obejmują komunikaty dotyczące czasu dotarcia na wskazane miejsce oraz informacje o kolejnych zakrętach. Od teraz będzie można zyskać do nich dostęp także na ekranie opisu trasy, a nie tylko w widoku nawigacyjnym. Ponadto wskazówki będą wyświetlane na ekranie blokady.

Jak to jednak bywa z Google, jest tu pewien haczyk. Aby włączyć nową funkcję, należy zgodzić się na to, że dane zebrane podczas przejazdu będą przesyłane do Google. Ma to służyć do ulepszania Map Google, jednak nietrudno sobie wyobrazić, że informacje o trasach przejazdu będą cenne także dla reklamodawców, którym Google może przekazywać dane.

Jak włączyć nowe wskazówki?

Nowość przydatna w samochodzie jest już dostępna w stabilnym wydaniu Map Google, w ich najnowszej wersji. Funkcja jest jednak domyślnie wyłączona. Aby to zmienić, należy przejść do ustawień aplikacji, następnie do kategorii Ustawienia nawigacji. Tam zobaczymy przełącznik przy opcji Czytelne wskazówki podczas nawigacji.