Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Instagram szykuje prawdziwą rewolucję. Nowa funkcja zaskoczy wielu
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 27.02.2024 16:54

Instagram szykuje prawdziwą rewolucję. Nowa funkcja zaskoczy wielu

smartfon z aplikacją Instagram
Pexels

Instagram, jedna z największych platform społecznościowych na świecie, szykuje się do wprowadzenia tajemniczej innowacji, która ma potencjał rewolucji w interakcjach między użytkownikami. Ostatnie doniesienia sugerują, że Instagram pracuje nad nową funkcją, która może zmienić sposób, w jaki dzielimy się swoim życiem online.

Instagram wprowadza nową funkcję: Mapa z pobliskimi znajomymi

Instagram, jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie, szykuje się do wprowadzenia nowej funkcji, która może przypominać użytkownikom znane rozwiązania z innych platform. Według najnowszych informacji, Instagram pracuje nad opcją podobną do Snap Map z Snapchat'a, która umożliwi użytkownikom śledzenie lokalizacji ich znajomych na interaktywnej mapie.

Paint będzie jeszcze bardziej zaawansowany. Warstwy to dopiero początek Zakaz smartfonów w szkołach od 1 września? Propozycja trafiła do rządu

Jak ma działać nowa funkcja Instagrama?

Nowa funkcja, nazwana po prostu "Mapa", będzie umożliwiała użytkownikom Instagrama udostępnianie swojej aktualnej lokalizacji innym użytkownikom. Podobnie jak w przypadku Snap Map, użytkownicy będą mieli możliwość wyświetlania lokalizacji swoich znajomych, którzy udostępnili swoje położenie publicznie. Ponadto, będą mogli zostawiać nawzajem specjalne notatki, przypominające te znane z Messengera lub wiadomości na Instagramie.

ZOBACZ TAKŻE: Ważny komunikat od Facebooka – trzeba podjąć kluczową decyzję

Prywatność jako priorytet dla Instagrama

Jednym z głównych aspektów wprowadzania nowej funkcji jest zapewnienie użytkownikom prywatności i bezpieczeństwa. Dane o lokalizacji będą szyfrowane z obu stron, co ma zabezpieczyć użytkowników przed niepożądanym ujawnieniem ich położenia. Dodatkowo, Instagram umożliwi użytkownikom wybór, komu chcą udostępnić swoją lokalizację - czy to wszystkim obserwującym, osobom, z którymi obserwują się wzajemnie, czy tylko bliskim znajomym. Istnieje także opcja włączenia trybu "Ducha", który ukryje ostatnią lokalizację użytkownika.