Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Ważna zmiana w Zdjęciach Google. Użytkownicy będą zachwyceni
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 16.03.2024 18:17

Ważna zmiana w Zdjęciach Google. Użytkownicy będą zachwyceni

robienie zdjęć
Fot. Unsplash/Angela Compagnone

Google w ostatnim czasie postawiło na rozwój aplikacji systemowych Androida, czego kolejnym przykładem są nowości w Zdjęciach Google. Program służący do przeglądania zdjęć i plików zyskał możliwości, których dotąd bardzo brakowało – pozwoli na wygodne ręczne porządkowanie plików.

W Zdjęciach Google zapanuje porządek

Zdjęcia Google od dawna borykają się z problemem, który jest szczególnie dotkliwy w przypadku przeglądarek zdjęć – panuje w nich dość duży chaos. Co prawda Google robiło już wiele, aby automatyzować porządkowanie i doprowadzić do tego, aby dostęp do nagrań i zdjęć był przejrzysty, jednak trudno powiedzieć, aby dotychczasowe próby okazały się sukcesem. Ma to się zmienić w najnowszej wersji aplikacji.

Tak naprawdę nowe Zdjęcia Google kontynuują i rozwijają mechanizm porządkowania zdjęć, które dostępne były już wcześniej, jednak w mniej zaawansowanej, a przez to mniej skutecznej postaci. Nadal całość bazuje na etykietach, jednak, jak donosi serwis 9to5google.com, większa władza nad zawartością została oddana w ręce samych użytkowników.

Kapitalna nowość w Chrome. Silne uderzenie wymierzone w oszustów

Ręcznie etykietowanie w Zdjęciach Google

Najnowsza wersja aplikacji działa bowiem nieco jak menedżer plików. Każdemu z nich można już ręcznie przypisywać etykiety, co dotychczas było realizowane automatycznie. Program radził sobie całkiem nieźle, jednak gdy algorytmy się pomyliły, do Zdjęć Google zaczynał wkradać się nieporządek. Przy obszernej galerii składającej się z kilku tysięcy zdjęć, problem urastał do poważnej wady aplikacji.

Na szczęście w najnowszej wersji można już samodzielnie, ręcznie kategoryzować zdjęcia i filmy. Co prawda możliwości są ograniczone, ale to i tak krok do przodu w zakresie porządkowania Zdjęć Google. Dostępne etykiety to: zrzuty ekranu, książki i czasopisma, informacje o wydarzeniach, tożsamość, notatki, metody płatności, rachunki, przepisy i menu, społecznościowe. Jest z czego wybierać.

Nowość już dostępna na Androidzie i iOS-ie

Warto zaznaczyć, że jednemu filmowi czy zdjęciu można przyporządkować kilka etykiet. Jak widać oprogramowanie wykorzystujące zautomatyzowane algorytmy i oczywiście tzw. sztuczną inteligencję nadal radzi sobie gorzej niż człowiek z tak, wydawałoby się, nieskomplikowanym zadaniami. Nowa metoda ręcznego etykietowania zdjęć jest już dostępna na Androidzie (wersja 6.74) i iOS-ie (6.170.3).

Źródło: 9to5google.com