Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Ważny komunikat dla klientów mBanku. Te osoby stracą dostęp do aplikacji
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 23.05.2024 16:59

Ważny komunikat dla klientów mBanku. Te osoby stracą dostęp do aplikacji

mbank
Fot. mBank

Przykra informacja dla niektórych użytkowników mBanku. Jak wynika z opublikowanego komunikatu, już niedługo wyłączony zostanie dostęp do aplikacji mobilnej banku dla tych klientów, którzy korzystają na swoich urządzeniach ze starszych wersji systemu Android. Co zrobić w takiej sytuacji?

Masz starego Androida? Możesz stracić dostęp do aplikacji mBanku

mBank planuje spore zmiany nie tylko w aplikacji mobilnej, ale i bankowości internetowej. Niestety, mogą się one wiązać z niedogodnościami dla niektórych klientów. Już 12 czerwca 2024 roku niektórzy użytkownicy stracą dostęp do platformy bankowej, jeśli korzystają ze starszych wersji Androida. Czy to czas na kupienie nowego sprzętu?

Polacy chcą nowego podatku. Zaskakujące wyniki badań

Nie zalogujesz się do mBanku ze starszym Androidem

Jak się okazuję, większość użytkowników nie ma powodów do obaw – chodzi o wersje oprogramowania do Androida 7, która miała swoją premierę w 2016 roku. Jak jednak podaje portal antyweb.pl, na całym świecie wciąż korzysta z nich około 6% urządzeń. Od 12 czerwca do aplikacji mobilnej mBanku, aplikacji mBank Token i mBank Junior będzie można zalogować się z urządzenia z Androidem w wersji co najmniej 8.0.

ZOBACZ: Kolejne rekordowe zorze polarne nad Polską. Następna szansa dopiero w 2035 r.

mBank nie chce starszych wersji Androida. Co z iOS?

W przypadku korzystania ze starszych wersji Androida mBank zaleca pewne kroki:

By korzystać z najnowszej wersji naszej aplikacji, zaktualizuj system operacyjny swojego urządzenia. Jeśli Twoje urządzenie nie spełnia wymogów producenta systemu Android, zmień go na nowszy. Jeśli nie masz takiej możliwości, rozważ zmianę sposobu autoryzacji na hasła SMS, by potwierdzać swoje operacje w serwisie transakcyjnym – napisano w komunikacie.

Warto pamiętać, że po zmianie sposobu autoryzacji na hasła SMS konieczne jest, abyśmy przed 12 czerwca odłączyli aplikację od naszego konta. Zrobić to możemy, wchodząc w ikonę koła zębatego, następnie w sekcję dostęp do banku, a na końcu w opcję ”odłącz”.

Jak się okazuję, mBank jest zdecydowanie bardziej restrykcyjny w przypadku urządzeń z iOS. Aplikacje wymagają systemu w wersji co najmniej 15.0, wydanej w 2021 roku.

 

Źródło: antyweb.pl