Tech.BiznesINFO.pl > Nauka i kosmos > Weszli do starego domu. Takiego znaleziska się nie spodziewali
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 22.02.2024 12:49

Weszli do starego domu. Takiego znaleziska się nie spodziewali

strych
Pixabay.com/Kincse_j [zdjęcie ilustracyjne]

Opuszczony dom w Londynie ujawnił niezwykłe tajemnice przeszłości, kryjące coś więcej niż tylko zapomniane przedmioty. To, co odkryła firma sprzątająca w głębi tych starych murów, zachwyciło świat i odsłoniło kluczowe chwile z historii technologii.

Zagubione skarby w opuszczonym domu

W opuszczonym domu w sercu Londynu, ukrywały się tajemnice z minionych lat. Kiedy przedstawiciele firmy Just Clear przekraczali próg tego zapomnianego miejsca, nie spodziewali się, że stąpają po ziemi pełnej potencjalnych skarbów. To nie były tylko zwykłe kartony, lecz kapsuły czasu ukryte w mrocznym kącie jednego z pokoi. Odkrycie wywołało nie tylko zdziwienie, ale również skłoniło do refleksji nad przemijającym czasem oraz znaczeniem tych starodawnych artefaktów dla dzisiejszego świata.

Satelita ERS-2 spadnie na Ziemię. ESA uspokaja: łatwiej oberwać meteorytem Przełom w sprawie fabryki Intela w Polsce. Rząd podjął kroki

Co skrywało się w zakamarkach domu?

Ekipa sprzątająca natrafiła na dwa komputery, które okazały się być unikalnymi egzemplarzami Q1 PC z 1972 roku. Podstawą tych komputerów był mikroprocesor Intel 8008, 8-bitowy układ zdolny do obsługi 16 KB pamięci. Jako pierwsze desktopy z pełnym mikroprocesorem, komputery Q1 PC odegrały istotną rolę w ewolucji technologii komputerowej, zapewniając solidne fundamenty dla dalszych innowacji.

ZOBACZ TAKŻE: Licealista z Polski zachwycił NASA. Wielki sukces 17-latka

Losy komputerów Q1 PC po odkryciu

Po gruntownym odświeżeniu, komputery Q1 PC trafiły na widok publiczny w Kingston University, by podzielić się swoim dziedzictwem z przyszłymi pokoleniami. Jednak ich najbardziej ekscytujące chwile mogą jeszcze nadejść, gdyż prawdopodobnie staną się one przedmiotem aukcji, stając się pożądanymi kolekcjonerskimi skarbami, których prawdziwa wartość pozostaje obiektem spekulacji.