Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Żabka dostarczy twoje zakupy za pomocą robota. Dostawa w 15 minut
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 05.03.2024 20:16

Żabka dostarczy twoje zakupy za pomocą robota. Dostawa w 15 minut

sklep Żabka
Fot. Żabka

Żabka poinformowała o testach nowego sposobu na dostawy zakupów w ramach usługi Żabka Jush. Po wcześniejszych testach dronów przyszedł czas na autonomicznego robota, który może dotrzeć do klientów nawet w 15 minut po zleceniu.

Żabka Jush testuje roboty dostawcze

Robot skonstruowany przez firmę Delivery Couple wyjechał na ulice Warszawy. W ramach akcji promocyjnej przechodnie po rozwiązaniu rebusu i wypowiedzeniu hasła do robota mogli otrzymać prezenty. Akcja Żabki Jush ma być jednak elementem testów nowych rozwiązań w zakresie dostawy.

Po ewentualnym wdrożeniu Żabka Jush będzie mogła za pomocą robota dostarczać zakupy w promieniu do 2 km od sklepu, co ma przekładać się na dostawę w ciągu 15 minut. 

Klienci Biedronki w końcu się doczekali. Jest oficjalne potwierdzenie

Co potrafi Darjush?

Robot działa w sposób autonomiczny i sam obiera i przemierza optymalną drogę, nie będąc w żaden sposób sterowany. Jego prędkość maksymalna może sięgać 20 km/h, choć oczywiście będzie on automatycznie ją dobierał, rozpoznając przeszkody i ruch za pomocą kamer.

Robot porusza się po chodnikach i ścieżkach rowerowych. Jest skonstruowany tak, aby zapewniona była największa stabilność, przez co Darjush, bo takie imię otrzymał robot sieci sprzedażowej, dobrze radzi sobie z transportem zakupów nawet na nierównym terenie. Poza tym konstrukcja jest odporna na trudne warunki atmosferyczne

Rozwój czy akcja reklamowa?

Jak wspomniano Żabka Jush testowała wcześniej drona dostarczającego zakupy, jednak na akcji promocyjnej się skończyło. W przypadku Darjusha także nie podano żadnych szczegółów dotyczących faktycznego wdrożenia nowej formy dostawy. Pozostaje żywić nadzieje, że na zwyczajnej reklamie z użyciem nowoczesnej metody się nie skończy.