Tech.BiznesINFO.pl > Robotyzacja

Robotyzacja

kasa samoobsługowa
24.04.2024 21:06 Sklepy wycofują kasy samoobsługowe. Wszystko z powodu klientów

Dość powszechna jest opinia, że kasy samoobsługowe, w których pokładano nadzieję na automatyzację obsługi klienta, przysparzają więcej problemów, niż pożytku. Widać to już także w decyzjach dużych sieci sprzedaży detalicznej, które zaczynają rakiem wycofywać się z kas samoobsługowych.

linia produkcyna
15.04.2024 16:44 Kolejna fabryka w Polsce zamknięta. Pracę stracą setki osób

Kolejny zakład produkcyjny w Polsce zostanie zlikwidowany. Specjalizująca się w robotyce fabryka TE Connectivity Industrial Poland zlokalizowana w Nowej Wsi Lęborskiej zostanie zamknięta, a wszyscy zatrudnieni w niej pracownicy zwolnieni. Firma zdecydowała się przenieść produkcję do Maroka. 

sklep Żabka
05.03.2024 20:16 Żabka dostarczy twoje zakupy za pomocą robota. Dostawa w 15 minut

Żabka poinformowała o testach nowego sposobu na dostawy zakupów w ramach usługi Żabka Jush. Po wcześniejszych testach dronów przyszedł czas na autonomicznego robota, który może dotrzeć do klientów nawet w 15 minut po zleceniu.

Mężczyzna używający robota odkurzającego w salonie
27.02.2024 18:26 Roboty sprzątające śledzą nasze kroki? Zaskakujące doniesienia

Czy roboty sprzątające mogą stanowić zagrożenie dla naszej prywatności? Ostatnie doniesienia sugerują, że te pozornie niewinne urządzenia mogą być wykorzystywane do zbierania danych wywiadowczych. Jakie konsekwencje może to mieć dla naszego bezpieczeństwa domowego?

Jurek Owsiak wośp
29.01.2024 12:19 Nietypowa aukcja WOŚP. Można napić się kawy z robotem

Choć finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał miejsce wczoraj, to trwają wciąż liczne aukcje, dzięki którym nie tylko można wesprzeć przedsięwzięcie, ale też wylicytować ciekawe przedmioty lub udział w wydarzeniach. Do tej drugiej grupy należy zaliczyć pomysł Uniwersytetu SWPS, a mianowicie spotkanie z robotem.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:16 Sztuczna inteligencja zastąpi ludzi? Tego boją się europejscy pracownicy

Rozwijająca się w gwałtownym tempie automatyzacja spędza sen z powiek ludziom, którzy obawiają się zostać bezrobotnymi. Takie podejście nie ma co dziwić. Już teraz mówi się o niedługim zastąpieniu chociażby pracowników branzy odzieżowej, ponieważ drukarki 3d będą niedługo w stanie wydrykować w pełni kompletne ubrania. Wielu pracodawców zamierza jednak przystosowywać swoich podwładnych do automatyzacji.