Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Apple szykuje niespodziankę. Premiery nowych urządzeń już za tydzień
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 23.10.2023 11:04

Apple szykuje niespodziankę. Premiery nowych urządzeń już za tydzień

Komputer Apple
fot. Andy Holmes/Unsplash

Okrzepliśmy już po premierze nowych iPhone’ów. Choć ich sprzedaż idzie świetnie, to jednak trudno stwierdzić, aby krzepnąć było po czym – iPhone’y 15 to bodaj najmniej różniące się od poprzedniej generacji smartfony w całej historii tych urządzeń. Apple ma jednak przygotowywać kolejne premiery, których spodziewamy się jeszcze w październiku.

Prawie 2,5 roku posuchy

Według nieoficjalnych informacji, Apple potajemnie przygotowuje kolejne jesienne wydarzenie, podczas którego światu zostaną zaprezentowane nowe urządzenia. Przewidywany termin to jeden z ostatnich dwóch października – a zatem poniedziałek (30.10) lub wtorek (31.10) w przyszłym tygodniu.

Tym razem nie zobaczymy jednak nowych urządzeń mobilnych (choć pojawiły się przecieki, że nowe iPady zostaną zaprezentowane już wiosną przyszłego roku), ubieralnych gadżetów czy automatyki domowej. Mamy za to w końcu zobaczyć nowe laptopy i komputery iMac, na które Apple kazało czekać szczególnie długo. Jak policzył Mark Gurman, źródło przecieku, ostatnia premiera stacjonarnych komputerów z jabłkiem miała miejsce ponad 900 dni temu! Był to iMac z procesorem M1.

iOS 17 już dostępny. Przedstawiamy najważniejsze nowości w nowym systemie Apple

Jakie będą nowe komputery Apple?

Według informacji pozyskanych przez Gurmana już za tydzień zostanie zaprezentowany nowy 24-calowy iMac. Jak dotąd nie są znane szczegóły zmian w stosunku do aktualnie sprzedawanej generacji czy plany odświeżenia samej konstrukcji urządzenia. Jedyne co można powiedzieć z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością to to, że do iMaca trafi nowy procesor, najpewniej najnowsza generacja autorskich układów ARM-owych Apple, procesor M3.

Ponadto Apple ma także zaprezentować nowe laptopy, choć tutaj prawdopodobieństwo jest nieco niższe – ostatnie odświeżenie konfiguracji 14-calowego i 16-calowego wariantu MacBooka Pro miało miejsce w styczniu. Mimo to na pytanie jednego z czytelników o nowe MacBooki Gurman odpowiedział, że owszem, mogą się one pojawić na poniedziałkowej imprezie, ale nie należy oczekiwać dużych zmian – będzie to najwyżej kolejne odświeżenie konfiguracji sprzętowej.

Kluczowy moment w roku

Przecieki dotyczące premier, które mają się odbyć jeszcze w październiku, znajdują swoje potwierdzenie w samym sklepie internetowym Apple. Dziś przy próbach zamówienia iMaca czy najbardziej zaawansowanych wariantów konfiguracyjnych MacBooka Pro wyświetlany jest komunikat, że dostawy zostaną zrealizowane dopiero w listopadzie. Ponadto listopad to dla Apple także czas publikacji wyników finansowych, na które nowe komputery mogą mieć niebagatelny wpływ. Końcówka miesiąca zapowiada się więc obiecująco.