Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Apple wprowadza innowacyjną funkcję. Przelewy tak szybkie jak BLIK
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 11.06.2024 09:26

Apple wprowadza innowacyjną funkcję. Przelewy tak szybkie jak BLIK

iphone
Fot. Rob Eradus/Pexels

Apple wprowadza innowację w płatnościach mobilnych, przedstawiając Tap to Cash na konferencji WWDC 2024. Nowa funkcja umożliwia błyskawiczne przesyłanie pieniędzy z telefonu na telefon z systemem iOS 18, bez potrzeby podawania dodatkowych danych.

Przełom w płatnościach mobilnych

Tap to Cash to nowa funkcja w Apple Pay, która zadebiutuje w systemie iOS 18. Użytkownicy iPhone'ów będą mogli przesyłać pieniądze na inne urządzenia Apple Pay poprzez zbliżenie telefonów i prostą autoryzację. Cały proces jest szybki i intuicyjny, a autoryzacja odbywa się w preferowany przez użytkownika sposób. To przypomina działanie funkcji AirDrop, ale zamiast plików przesyłane są środki finansowe.

Abonament RTV 2025. Zamiast rewolucji, nowe stawki Przelał pieniądze BLIKIEM, trafiły na inne konto. Trzeba uważać na jedną rzecz

Bezpieczeństwo i wygoda

Wprowadzenie Tap to Cash daje użytkownikom Apple Pay wygodę podobną do popularnego w Polsce systemu BLIK, jednak z istotną przewagą - brak konieczności podawania numeru telefonu. Wystarczy zbliżyć dwa iPhone'y, aby dokonać transferu środków. Po potwierdzeniu płatności, odpowiednia kwota zostaje przelana z konta płatnika na konto odbiorcy, przypisane do Apple Pay. Proces ten jest szybki, bezpieczny i eliminuje potrzebę podawania jakichkolwiek dodatkowych danych.

ZOBACZ TAKŻE: PKO BP wydał ważny komunikat. Wszyscy klienci powinni wiedzieć

Ulepszenia w Apple Wallet

Oprócz innowacyjnej funkcji Tap to Cash, aktualizacja iOS 18 przyniesie także usprawnienia w aplikacji Apple Wallet. Bilety na wydarzenia zostaną wzbogacone o dokładniejsze opisy oraz dodatkowe informacje, takie jak mapy miejsc czy przewodniki po wydarzeniach. To kolejny krok w kierunku zwiększenia funkcjonalności Apple Wallet i poprawy doświadczeń użytkowników.