Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Bank PKO BP wprowadził ważne zmiany. Każdy klient powinien to wiedzieć
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 22.05.2024 10:17

Bank PKO BP wprowadził ważne zmiany. Każdy klient powinien to wiedzieć

PKO Bank Polski
Fot. materiały własne

PKO Bank Polski wprowadził ważne zmiany w systemie logowania do bankowości internetowej iPKO. Te nowe zabezpieczenia mogą skutecznie chronić Twoje konto przed nieautoryzowanym dostępem.

Jak działa nowe zabezpieczenie w PKO BP?

Nowe mechanizmy bezpieczeństwa w PKO BP nie wpłyną znacząco na Twoje codzienne korzystanie z bankowości internetowej. System będzie analizować urządzenie, z którego się logujesz do iPKO, oraz sposób, w jaki go używasz. Parametry takie jak tempo pisania na klawiaturze czy sposób korzystania z myszy lub ekranu dotykowego zostaną uwzględnione. 

To zabezpieczenie jest dostępne na komputerach, tabletach i smartfonach, a możesz dodać do dziesięciu urządzeń do zaufanych. W niektórych przypadkach, takich jak czyszczenie plików cookie, korzystanie z trybu incognito czy VPN, system może poprosić o ponowne dodanie urządzenia do zaufanych.

Od lipca wyższe rachunki za prąd. Komu będzie przysługiwał bon energetyczny? Nie wypłacisz pieniędzy, nie zrobisz przelewu. Lepiej się przygotować

Jak aktywować nowe zabezpieczenia?

Podczas logowania do iPKO otrzymasz komunikat z propozycją włączenia dodatkowych zabezpieczeń. Wystarczy wyrazić zgodę na monitorowanie opisanych parametrów. Dodatkowe zabezpieczenia są niezależne od dwuetapowego uwierzytelniania, które wynika z przepisów PSD2 i SCA, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa w bankowości internetowej.

ZOBACZ TAKŻE: Alior Bank szaleje, wielu klientów może dostać nawet 200 zł. Jest jednak pewien warunek

Dlaczego warto skorzystać z dodatkowych zabezpieczeń będąc klientem PKO BP?

Choć dodatkowe zabezpieczenia mogą wydawać się mało znaczącym utrudnieniem, mogą one skutecznie powstrzymać nieautoryzowany dostęp do Twojego konta

Raz na 90 dni możesz zostać poproszony o podanie kodu z innego narzędzia autoryzacji, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. Korzystanie z tych zabezpieczeń to prosty sposób, by chronić swoje finanse przed cyberprzestępcami.