Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Boże Ciało a przelewy bankowe. Wydano ważny komunikat
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 29.05.2024 13:15

Boże Ciało a przelewy bankowe. Wydano ważny komunikat

laptop
Fot. Firmbee/Pixabay

W najbliższy czwartek, 30 maja, obchodzimy Boże Ciało, co oznacza dzień wolny od pracy. Jak zaplanować przelew, aby dotarł do odbiorcy na czas? System rozliczeniowy Elixir opublikował na swoim profilu w serwisie X oświadczenie, które zawiera kluczowe informacje dotyczące przerw w standardowym funkcjonowaniu.

Planowanie przelewów przed Bożym Ciałem

Zgodnie z komunikatem systemu Elixir, przelewy zlecane w środę, 29 maja, po godzinie 16.00, dotrą do odbiorców dopiero w piątek, 31 maja. Dni wolne i weekendy wymagają odpowiedniego planowania, zwłaszcza jeśli chodzi o transakcje bankowe. Aby uniknąć opóźnień, warto zlecić przelewy wcześniej, najlepiej przed godziną 16.00 w środę. Dzięki temu pieniądze dotrą do odbiorcy jeszcze przed długim weekendem.

Nowy komunikat na bankomatach. Klienci muszą o tym wiedzieć Nowa funkcja Blik zachwyca coraz więcej użytkowników. Chodzi o płatności online

Ratunek dla zapominalskich: Express Elixir

Dla tych, którzy zapomną o zleceniu przelewu na czas, istnieje rozwiązanie. System Express Elixir, który obsługuje przelewy natychmiastowe, działa nawet w dni wolne od pracy

Umożliwia przesyłanie środków między rachunkami prowadzonymi w różnych bankach w trybie ciągłym. Dzięki tej opcji, można nadrobić zapomniane przelewy i mieć pewność, że pieniądze dotrą do odbiorcy bez zbędnych opóźnień.

ZOBACZ TAKŻE: Wypłacała pieniądze z bankomatu. Na ekranie pojawił się niecodzienny komunikat

Przelewy w euro bez zmian

System Euro Elixir poinformował, że 30 maja krajowe i transgraniczne przelewy w euro będą funkcjonowały według normalnego harmonogramu. KIR przeprowadzi sześć sesji rozliczeniowych w ciągu dnia, co oznacza, że przelewy w euro nie będą miały żadnych opóźnień i zostaną zrealizowane zgodnie z codziennym trybem.