Tech.BiznesINFO.pl > Nauka i kosmos > Chiński gigant to jedyna taka atrakcja na świecie. Liczby mówią wszystko
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 07.11.2023 16:56

Chiński gigant to jedyna taka atrakcja na świecie. Liczby mówią wszystko

Chimelong The Spaceship
Fot. Legacy Entertainment

Przy okazji organizacji imprez sportowych mieliśmy się już okazję wielokrotnie przekonać, że skala i rozmach inwestycji prowadzonych w Chinach potrafi wprawić w osłupienie. Tym razem Państwo Środka zachwyciło nowym parkiem rozrywki, który w momencie otwarcia pobił kilka rekordów Guinessa.

Rekordowy park rozrywki w Chinach

Działalność zlokalizowanego w Zhuhai parku Chimelong The Spaceship rozpoczęła się we wrześniu. Choć nadal dla zwiedzających dostępna jest tylko część ze wszystkich atrakcji, które będą docelowo oferowane, to już teraz odwiedza go każdego dnia około 50 tys. osób. Futurystyczna budowa i ogrom atrakcji przyciąga ludzi z całego regionu.

Jak wylicza Wirtualna Polska, już teraz – przy tzw. miękkim otwarciu, kiedy liczba atrakcji, jak i sam wstęp, są ograniczone – Chimelong The Spaceship pobił rekord Guinessa w siedmiu kategoriach. Przede wszystkim jest to największy kryty park rozrywki na świecie. Znajdziemy w nim największe na świecie akwarium, zbiornik akwariowy, żywą rafę koralową, sztuczną falę symulator ruchu czy zakrzywiony ekran projekcyjny.

Zbudowali wyjątkową instalację bezemisyjną. Zrobili to jako pierwsi w Polsce

Park rozrywki wielkości Gdyni

Nie sposób jednym tchem wymienić wszystkich oczekujących atrakcji. Na terenie parku żyje około 150 tys. zwierząt. Znajdziemy tu także ogrom atrakcji kojarzonych z tradycyjnymi parkami rozrywki, jak rollercoastery, baseny, ale tez najbardziej zaawansowane kina czy sale teatralne. Dość powiedzieć, że łączna powierzchnia Chimelong The Spaceship to niecałe 400 tys. m kw., czyli mniej więcej tyle, co Gdynia.

Oczywiście nie mogło zabraknąć gigantycznego zaplecza hotelowego wyposażonego w sale konferencyjne – na terenie parku znajdują się dwa hotele liczące po 750 oraz 1200 pokojów. Miejsce odpoczynku dla odwiedzających połączone w jednym budynki z rozlicznymi barami i restauracjami zlokalizowano w górującej nad parkiem 26-piętrowej wieży.

Przełom za miliard dolarów

Za tą gigantyczną inwestycją stoi amerykański konglomerat Legacy Enetrtainment, który po podbiciu rynku amerykańskiego ekspanduje na teren Azji. Realizacja tak ogromnego przedsięwzięcia pochłonęła ponad 1 mld dolarów. Już teraz otwarcie parku Chimelong The Spaceship jest w prasie określane mianem przełomu dla całej branży.