Chiny

TikTok
13.03.2024 18:52 USA o krok bliżej do całkowitej blokady TikToka. A co z Polską?

Zdecydowaną większością głosów amerykańska Izba Reprezentantów zagłosowała za wprowadzeniem ultimatum wobec firmy ByteDance, czyli producenta TikToka. Powodem jest to, że ByteDance jest przedsiębiorstwem z siedzibą w Chinach i podlega nadzorowi Komunistycznej Partii Chin. To sprawia, że TikTok może zostać w USA całkowicie zablokowany.

smartfon
20.02.2024 16:53 Popularna marka smartfonów znika z rynku. Klienci nie pozostaną na lodzie

Na rynku smartfonów relatywnie rzadko dochodzi do dużych przetasowań. Od lat królują iPhone’y i Samsungi, a ostatnie duże zmiany w rankingach popularności nastąpiły za sprawą urządzeń produkowanych w Chinach. Jeden z tamtejszych graczy, który swojego czasu cieszył się popularnością także w Polsce, zdecydował o zakończeniu produkowania smartfonów.

e-commerce
02.02.2024 23:12 Skąd się wziął sukces Temu? Mamy zaskakującą odpowiedź

Temu przebojem wdarło się na światowe rynki e-commerce, co widać także w Polsce. W kilkanaście miesięcy po premierze wyprzedziło AliExpress i dziś na rodzimym rynku ustępuje już pod względem popularności, liczby użytkowników, wyłącznie Allegro. Można się zastanawiać, jak udało się zbudować tak gigantyczną bazę w tak krótkim czasie, ale można to także zbadać. Podjęła się tego agencja MediaRadar.

Xiaomi SU 7
28.12.2023 20:24 Polacy pokochali smartfony tego producenta. Wkrótce będą mogli kupić jego auta

Chińskie smartfony zalały świat i sankcje nałożone na Huawei tylko częściowo ograniczyły ten trend. To dało ich producentom zasoby, by rozszerzać ofertę, czego najlepszym przykładem jest Xiaomi. Firma produkuje całą gamę elektroniki, ale to dopiero początek.

chiny-flaga
05.12.2023 14:51 Chiński gigant podbija polski rynek. Przyciąga klientów niskimi cenami

W czerwcu chiński marketplace Temu zaczął realizować zamówienia od polskich klientów. Choć platformę założono dopiero w lipcu 2022 roku, to krótki czas obecności na rynku wcale nie sprawia, aby pozostawała w tyle. Jest wręcz przeciwnie. Co można na niej kupić?

zakupy w internecie
30.11.2023 23:09 Aliexpress już nie jest liderem tanich zakupów. Nowy chiński kolos w Polsce

Aliexpress to w Polsce jeden z symboli potęgi gospodarczej Chin – Polacy zakochali się w tanich produktach zazwyczaj dostarczanych pod ich drzwi bez wysokich opłat za wysyłkę. Wygląda jednak na to, że potęga „Ali” przemija na rzecz innego sklepu, który coraz lepiej radzi sobie także nad Wisłą.

Chimelong The Spaceship
07.11.2023 16:56 Chiński gigant to jedyna taka atrakcja na świecie. Liczby mówią wszystko

Przy okazji organizacji imprez sportowych mieliśmy się już okazję wielokrotnie przekonać, że skala i rozmach inwestycji prowadzonych w Chinach potrafi wprawić w osłupienie. Tym razem Państwo Środka zachwyciło nowym parkiem rozrywki, który w momencie otwarcia pobił kilka rekordów Guinessa.

sklep
14.10.2023 12:02 Chiński gigant wchodzi do Polski, sklep kusi wyjątkowymi cenami. Klienci już zacierają ręce

W Polsce już niedługo ma zacząć działać bardzo popularny w Azji sklep. Chiński gigant ma kusić klientów przede wszystkim niskimi cenami oraz bardzo bogatą ofertą produktową. W asortymencie dostępne będą między innymi artykuły spożywcze, chemiczne, czy sprzęt elektroniczny i szeroka gama elementów związanych z wystrojem wnętrz.

pieniądze
18.09.2023 13:56 Największa chińska inwestycja w Polsce. Mowa o kwocie na poziomie 6 miliardów złotych

Chiński gigant Tencent przejął większościowy pakiet akcji polskiej spółki, a mianowicie jednego z największych polskich producentów gier. Chińczycy wyłożyli w tym celu co najmniej 6 miliardów złotych.

Flaga Chińskiej Republiki Ludowej
16.04.2023 21:15 Ambitne plany Chińczyków. Chcą mieć bazę na księżycu, będą używać miejscowej gleby

Agencja Reuters podaje, że Chiny mają bardzo ambitne plany. W ciągu pięciu lat chcą zacząć budować bazę na Księżycu, wykorzystując do tego roboty wytwarzające cegły z księżycowej gleby, czytamy na stronie geekweek.interia.pl.

pilne swiat (1) (1)
15.06.2022 17:33 Chińczycy przekazali wiadomość o nawiązaniu kontaktu z obcą cywilizacją. Chwilę później skasowali wiadomość

Chiny twierdzą, że ich olbrzymi teleskop Sky Eye mógł odebrać sygnały z kosmosu, które pochodzą od pozaziemskich cywilizacji. Raport w tej sprawie ukazał się na stronie „Science and Technology Daily”, oficjalnej gazety chińskiego Ministerstwa Nauki i Technologii. Niedługo po publikacji materiał usunięto. Chiński megateleskop Sky Eye w grudniu 2020 r. rozpoczął pracę polegającą na wychwyceniu sygnałów, które mogłyby pochodzić od obcych cywilizacji. Sky Eye ulokowany w prowincji Kuejczou ma 500 m średnicy i jest największą tego typu konstrukcją na świecie. Informację o tym, że teleskop spełnił swoją funkcję gazeta resortu nauki i technologii szybko usunęła, jednak przekaz zdążył być już wielokrotnie powielony. Wiadomość zdążył przekazać m.in. Bloomberg.

Twórca AilExpress odnaleziony
22.03.2022 08:33 Twórca AliExpress wraca po dwóch miesiącach. Jack Ma przerwał milczenie

Z tego artykułu dowiesz się:Twórca AilExpress odnalazł sięGdzie Jack Ma pojawił się po ponad dwóch miesiącach milczeniaCzym miliarder podpadł chińskim władzom