Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Darmowe połączenia telefoniczne za granicą. Trzeba to wiedzieć przed wakacjami
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 17.06.2024 17:19

Darmowe połączenia telefoniczne za granicą. Trzeba to wiedzieć przed wakacjami

telefon
Fot. Freepik

Zagraniczne wakacje bez obaw o wysokie rachunki za telefon? To możliwe dzięki funkcji Wi-Fi Calling, która umożliwia wykonywanie połączeń i wysyłanie SMS-ów bez potrzeby korzystania z sieci komórkowej. To rozwiązanie idealne tam, gdzie zasięg jest ograniczony lub w ogóle go brak.

Wi-Fi Calling

Podczas podróży zagranicznych można dzwonić i wysyłać wiadomości tekstowe, nie używając tradycyjnej sieci komórkowej. Jest to możliwe dzięki Wi-Fi Calling. Ta funkcja, dostępna w większości nowoczesnych smartfonów, pozwala na korzystanie z Wi-Fi do realizacji połączeń telefonicznych. Jest to szczególnie przydatne w miejscach, gdzie zasięg sieci komórkowej jest ograniczony, a także stanowi doskonały sposób na uniknięcie kosztów roamingu.

Fałszywe informacje o podwyżkach cen energii. Wydano pilne ostrzeżenie Zmiany w przepisach drogowych. Nie wszystkie punkty karne będzie można skasować

Jak uruchomić Wi-Fi Calling na swoim telefonie?

Aby skorzystać z Wi-Fi Calling, potrzebujesz jedynie smartfona z tą funkcją oraz dostępu do internetu. Nie musisz instalować dodatkowych aplikacji. Wystarczy, że wejdziesz w "Ustawienia" swojego telefonu, wybierzesz "Połączenia", a następnie "Połączenie przez Wi-Fi" lub "Wi-Fi Calling" - nazwa może się różnić w zależności od modelu telefonu. Po włączeniu tej opcji, połączenia będą realizowane przez Wi-Fi, a osoba, do której dzwonisz, zobaczy Twój numer telefonu lub nazwę użytkownika z ikoną Wi-Fi lub VoWiFi.

ZOBACZ TAKŻE: Jak oglądać Euro 2024 w internecie? Transmisje są nie tylko w telewizji

Koszty i praktyczne wskazówki

Wi-Fi Calling może znacznie obniżyć koszty połączeń zagranicznych, jednak warto sprawdzić cennik swojego operatora przed podróżą, ponieważ stawki mogą się różnić. Dla pewności, że korzystasz z Wi-Fi Calling, a nie z tradycyjnej sieci komórkowej, możesz ustawić w telefonie tryb samolotowy. Dzięki temu unikniesz niespodziewanych opłat i będziesz mógł cieszyć się kontaktami z bliskimi bez obaw o wysokie rachunki.