Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Dostęp do Netflixa bez płacenia abonamentu. To możliwe, oto co trzeba zrobić
Paula Drechsler
Paula Drechsler 06.11.2023 08:23

Dostęp do Netflixa bez płacenia abonamentu. To możliwe, oto co trzeba zrobić

tv
freestocks/Unsplash

Spośród wszystkich dostępnych w Polsce platform streamingowych Netflix jest jedną z tych, które są najpopularniejsze. W obliczu podwyżek cen za abonament, wiele osób szuka sposobu, aby korzystać z tego serwisu ze zniżkami lub za darmo. Oto jakie są w tej kwestii możliwości.

Popularność Netflixa w Polsce

Według danych udostępnionych przez platformę PlumResearch dla wirtualnemedia.pl, w Polsce jest około 7 milionów użytkowników Netflixa. To imponująca liczba miłośników zasobów tego serwisu strumieniującego. Ogromu widzów nie zniechęcił nawet fakt, że Netflix zakazał współdzielenia kont. 

Nawet ostatnie podwyżki, póki co nie wpłynęły znacząco na liczbę odbiorców. A trzeba zapłacić sporo, ceny za Netflix rozkładają się obecnie następująco. Podstawowy pakiet jest teraz w cenie 29 zł/miesiąc, oferuje on jakość obrazu SD i 1 ekran; w opcji Standard jest to już cena 43 zł/miesiąc, a oferowana tu jakość to Full HD i 2 ekrany; abonament Premium to już naprawdę wysoka cena - 60 zł na miesiąc. W ramach tego odbiorca ma jakość 4K/HDR i 4 ekrany, dźwięk przestrzenny Spatial Audio oraz pobieranie na 6 urządzeń.

Choć zasoby tej platformy strumieniującej są pokaźne i regularnie dochodzą nowe treści zarówno z kraju jak i ze świata, nie każdy chce i może płacić takie kwoty za abonament. Kiedyś istniała opcja uruchomienia darmowego okresu próbnego, jednak Netflix całkowicie zniósł tę możliwość. 

Wielu Polaków dostaje taki SMS z kierunkowego +44. Lepiej od razu go usuń

Netflix za darmo

Jak więc zdobyć dostęp do platformy bez konieczności uiszczania narzuconych opłat? Można skorzystać z ofert łączonych. Obecnie jest dostępnych sporo takich propozycji. Co to oznacza w praktyce? Otóż aby móc oglądać zasoby Netflixa bez płacenia abonamentu, wystarczy wybrać którąś z oferowanych obecnie w Polsce umów na usługi telekomunikacyjne, internetowe, bankowe albo telewizję, która jako jeden z bonusów proponuje darmowy dostęp do biblioteki wspomnianej platformy. 

Mając więc możliwość przeniesienia numeru lub zarejestrowania nowego, albo skorzystania z usług dostawcy TV czy internetu, czy też założenia konta w banku, da się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Przykładowo, w ofercie darmowego Netflixa mają Orange, Play czy BNP Paribas, ale to nie jedyne możliwości. Przymierzając się do wyboru jakiejś usługi, warto sprawdzić, czy któraś z oferowanych przez dostawcę konfiguracji zawiera dostęp do platformy strumieniującej.

Oferty z Netflixem w prezencie

Darmowego Netflixa oferuje na przykład Play. Kupując abonament w Play, można zyskać dostęp do platformy na 30 dni w prezencie. Promocja ta dotyczy taryf M, L oraz Homebox, a aktywować można ją w koszyku podczas podsumowania zamówienia. Dłuższy dostęp do Netflixa, bo aż na 6 miesięcy, oferuje natomiast Orange. Dostęp do platformy proponowany jest w ramach pakietu Love+ Netflix, który obejmuje ponadto podpisanie umowy na internet światłowodowy. Są różne warianty prędkości. 

Warto obserwować oferty operatorów zarówno telefonii komórkowej, internetu jak i TV, bo regularnie pojawiają się opcje z Netflixem lub innymi platformami strumieniującymi (np. Play proponuje umowę z Disney+ za darmo) jako bonus. 

Aktualnie ciekawą opcję można znaleźć także u jednej z instytucji finansowych. Bank BNP Paribas dla nowych klientów, którzy zdecydują się na założenie konta osobistego, także przygotował bonus w postaci dostępu do Netflixa. Dokładnie chodzi o nawet półroczny dostęp do platformy Canal+ Online z Netflixem w wersji Standard. Jest to prezent gwarantowany każdemu, kto spełni warunki regulaminu promocji banku. Po szczegóły trzeba udać się na stronę organizatora.