Tech.BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo > Fałszywe mandaty na sklepowych parkingach. Oszuści mają nowy sposób
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 06.03.2024 22:58

Fałszywe mandaty na sklepowych parkingach. Oszuści mają nowy sposób

parkometr
Obraz Andrzej Rembowski z Pixabay

Czy płatne parkingi pod sklepami stają się terenem nowych oszustw? Wraz z rosnącą popularnością parkomatów pod marketami, kierowcy muszą uważać na fałszywe mandaty za brak biletu parkingowego. Jakie pułapki czyhają na nieświadomych kierowców i jak skutecznie unikać nieuczciwych praktyk?

Oszuści wystawiają fałszywe mandaty

Wraz z rosnącą liczbą płatnych parkingów pod marketami, kierowcy stają się narażeni na fałszywe mandaty za brak ważnego biletu parkingowego. Choćbyśmy myśleli, że takie sytuacje mają miejsce jedynie na ulicach czy pod dużymi kompleksami handlowymi, to teraz nawet pojedyncze dyskonty, jak Lidl czy Biedronka, mogą być areną dla takich nieuczciwych praktyk.

Nadchodzą zmiany w numerze alarmowym 112. Trzeba o tym wiedzieć Aplikacja Moja Biedronka ma ukrytą funkcję. Pozwoli zaoszczędzić, jest pewien haczyk

Ostrzeżenie głównego operatora parkingów

Największa firma w Polsce zajmująca się zarządzaniem parkingami, APCOA Parking, apeluje do kierowców o ostrożność. Informuje ona o rosnącej liczbie fałszywych wezwań do zapłaty za brak ważnego biletu parkingowego. To nie tylko stanowi zagrożenie dla portfela kierowców, ale także podważa zaufanie do systemu obsługi parkingów.

ZOBACZ TAKŻE: Player znacznie podnosi ceny. Zmiany odczuje każdy użytkownik

Jak się chronić i rozpoznać fałszywe wezwania?

Na wezwaniu do zapłaty wystawionym przez służby kontrolne APCOA Parking powinien znajdować się QR kod przekierowujący do oficjalnej strony internetowej firmy. Tam można sprawdzić szczegóły sprawy, obejrzeć zdjęcia wykonane przez kontrolera, oraz dokonać opłaty lub złożyć reklamację

To proste rozwiązanie pozwala uniknąć oszustw, które polegają na podaniu innego numeru rachunku bankowego, mającego na celu wyłudzenie pieniędzy od niewinnych kierowców.

Warto być czujnym i pamiętać o tym, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze można skontaktować się bezpośrednio z operatorem parkingu. Dzięki temu możemy uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek oraz wspólnie przeciwdziałać oszustom.