Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > ING Bank Śląski i Santander Bank Polska ostrzegają klientów. Wystąpią trudności z transakcjami
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 24.05.2024 22:12

ING Bank Śląski i Santander Bank Polska ostrzegają klientów. Wystąpią trudności z transakcjami

santander bank, ing bank
Fot. 1 materiały własne, Fot. 2 Marek BAZAK/East News

Klienci ING Banku Śląskiego oraz Santander Bank Polska muszą przygotować się na spore utrudnienia w nadchodzący weekend. Banki ogłosiły przerwy techniczne, które mogą wpłynąć na dostępność wielu usług. Warto zaopatrzyć się w gotówkę wcześniej, gdyż w niektórych przypadkach nawet bankomaty będą niedostępne.

ING Bank z ważnym komunikatem do klientów

ING Bank Śląski zapowiedział prace serwisowe, które odbędą się w nocy z 25 na 26 maja, od godziny 23:30 do 7:00. W tym czasie klienci mogą napotkać problemy z dostępem do bankowości internetowej Moje ING i ING Business, zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej. 

Prace serwisowe wpłyną również na działanie bankomatów, wpłatomatów, płatności BLIK, przelewy ekspresowe oraz internetowe płatności z funkcją Płać z ING.

Nie będą możliwe transakcje kartami internetowymi zabezpieczonymi systemem 3DSecure, a także automatyczne pobieranie opłat za przejazdy autostradami. Klienci nie będą mogli korzystać z interfejsu PSD2 ani realizować transakcji we wrzutniach. Usługi takie jak pożyczki, aktywacja kart, zmiana limitów transakcyjnych oraz nadawanie kodów PIN także będą niedostępne.

Dodatkowo, 26 maja od godziny 20:00 do 20:30, nie będzie działał rejestr zastrzeżeń numerów PESEL, co uniemożliwi otwieranie nowych kont osobistych i oszczędnościowych dla osób dorosłych w Moim ING.

Ważny komunikat z ZUS, może zawiesić świadczenie. Emeryci mają czas do końca maja Bank PKO BP wprowadził ważne zmiany. Każdy klient powinien to wiedzieć

Santander Bank wydał pilny komunikat

Santander Bank Polska zapowiedział przerwę techniczną, która rozpocznie się o godzinie 21:00 w piątek, 24 maja, i potrwa do 7:00 w sobotę, 25 maja

W tym czasie niedostępne będą usługi kantoru, bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, przelewów natychmiastowych (Express Elixir, Bluecash), płatności w sklepach internetowych (Przelew24) oraz usługa BLIK.

Bankomaty i wpłatomaty Santander Banku będą niedostępne od północy do 4:30 w sobotę. Mimo przerwy technicznej, klienci będą mogli nadal korzystać z kart płatniczych do płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych.

ZOBACZ TAKŻE: Pilny komunikat banku PKO BP, klienci muszą o tym wiedzieć. Zacznie się już w weekend

Zalecenia banków

Oba banki zalecają, aby klienci wykonali niezbędne przelewy i zakupy przed planowanymi pracami serwisowymi oraz zaopatrzyli się w gotówkę. Warto również pamiętać o możliwych utrudnieniach i przygotować alternatywne metody płatności na czas przerwy technicznej. Klienci powinni śledzić komunikaty banków, aby być na bieżąco z informacjami o dostępności usług.