Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Pilny komunikat banku PKO BP, klienci muszą o tym wiedzieć. Zacznie się już w weekend
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 24.05.2024 20:17

Pilny komunikat banku PKO BP, klienci muszą o tym wiedzieć. Zacznie się już w weekend

Bank PKO BP
Fot. materiały własne

W najbliższy weekend klienci PKO Banku Polskiego powinni przygotować się na chwilowe przerwy w dostępie do niektórych usług bankowych. Instytucja poinformowała, że w dniach 25 i 26 maja przeprowadzone zostaną prace techniczne, które mogą wpływać na korzystanie z niektórych funkcji bankowych.

Pilny komunikat banku PKO BP

Pierwsza przerwa zaplanowana jest na sobotę, 25 maja, między północą a godziną 1:00 rano. W tym czasie niedostępne będą serwisy internetowe iPKO oraz iPKO biznes, jak również funkcja otwartej bankowości i możliwość płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”.

Ważny komunikat z ZUS, może zawiesić świadczenie. Emeryci mają czas do końca maja Alior Bank szaleje, wielu klientów może dostać nawet 200 zł. Jest jednak pewien warunek

Dłuższa przerwa w PKO BP w niedzielę 26 maja

Kolejna, bardziej rozległa przerwa, odbędzie się w niedzielę, 26 maja, od północy do godziny 6:00 rano. Podczas tych sześciu godzin nie będzie można korzystać z aplikacji mobilnej IKO oraz iPKO biznes mobile, co obejmuje również płatności zbliżeniowe telefonem oraz transakcje kodem BLIK.

ZOBACZ TAKŻE: Ile pieniędzy możemy wypłacić z bankomatu? Obowiązują ważne limity

Jak przygotować się na utrudnienia?

Mimo tych przerw, klienci nadal będą mogli korzystać z kart płatniczych oraz realizować płatności internetowe zabezpieczone autoryzacją 3D-Secure 2. 

Warto jednak upewnić się, że na czas trwania prac technicznych ma się przy sobie kartę płatniczą, aby uniknąć ewentualnych trudności. 

PKO BP stara się minimalizować uciążliwości, planując prace techniczne w godzinach najmniej uciążliwych dla klientów, jednak nie da się całkowicie wyeliminować pewnych niedogodności.