Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Już jest pierwszy odcinek videopodcastu Szymona Hołowni. Ujawnia tajemnice Sejmu
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 02.12.2023 19:40

Już jest pierwszy odcinek videopodcastu Szymona Hołowni. Ujawnia tajemnice Sejmu

Szymon Hołownia
Fot. Youtube/Sejm RP

O tym, jak dużą popularność cieszą się internetowe transmisje z obrad sejmowych, będą zapewne powstawać prace socjologów. Na kanale Sejm RP na YouTube właśnie zaczęto publikować nowe treści – pojawił się pierwszy odcinek podcastu zapowiedzianego podczas pierwszego posiedzenia Sejmu.

Pierwszy odcinek podcastu Szymona Hołowni

Już w wystąpieniu inaugurującym objęcie fotela marszałkowskiego, Szymon Hołownia zapowiedział, że w ramach otwierania Sejmu na obywateli zostanie uruchomiony podcast Marszałka. Dziś dostępny jest już pierwszy odcinek, dzięki któremu wiemy, że od czasu pierwszych zapowiedzi formuła rozwinęła się do videopodcastu.

W pierwszym odcinku prowadzonym przez samego Marszałka Sejmu można poznać ciekawostki dotyczące funkcjonowania Sejmu i sali obrad. Gościem odcinka jest Mikołaj Kałuszko z Wszechnicy Sejmowej, które opowiada o nieoczywistych faktach dotyczących Sejmu i jego historii. Całość ma charakter stricte edukacyjny.

Kanał Sejmu na YouTube okazał się hitem. Bije rekordy popularności

Videopodcast Marszałka Sejmu na kanale Sejm RP

Zaledwie po kilku godzinach dostępności pierwszego odcinka Videopodcast Marszałka Sejmu obejrzało go już niemal 290 tys. osób, co bez wątpienia należy uznać za duży sukces. Co znamienne, pod materiałem została wyłączona możliwość pozostawiania komentarzy.

Videopodcast ma szansę, aby przyciągnąć do kanału Sejm RP jeszcze więcej użytkowników. Już teraz jest ich 365 tys., przy czym należy zaznaczyć, że tempo wzrostów nie jest już tak gwałtowne jak przez kilka pierwszych dni po pierwszym posiedzeniu nowej kadencji. 

Srebrny przycisk YouTube dla Sejmu

Warto wspomnieć trofeum, jakie zdobył już kanał Sejm RP – srebrnym przycisku YouTube, który stał się symbolem niespodziewanego zainteresowania, jakie Polacy wyrażają działalnością parlamentu. Jest on przyznawany wszystkim kanałom, które przekroczyły liczbę 100 tys. subskrybentów. Pracownicy Sejmu mieli się już zwrócić do administracji YouTube o przyznanie nagrody, a Szymon Hołownia zapowiedział, że może ona trafić na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.