Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > KiK właśnie to ogłosił. Ze specjalnej oferty sklepu skorzystał już milion Polaków
Paula Drechsler
Paula Drechsler 02.11.2023 17:52

KiK właśnie to ogłosił. Ze specjalnej oferty sklepu skorzystał już milion Polaków

sklep
KiK/mat. prasowe

Sieć sklepów KiK prężnie rozwija się w Polsce. Do tego po zaledwie czterech miesiącach od uruchomienia w naszym kraju programu lojalnościowego myKiK, odnotowano już okrągły milion jego uczestników. System działa poprzez aplikację na smartfony oraz w formie klasycznego plastiku. Co daje uczestnictwo w tym programie?

Ekspansja sieci sklepów KiK i rabaty dla stałych klientów

KiK działa w kilkunastu krajach Europy i posiada ponad 4000 punktów handlowych. Od 2012 Kik jest obecny także na polskim rynku. W marcu br. portal wiadomoscihandlowe.pl pisał, że “w planach KiK są kolejne otwarcia. Zgodnie z konsekwentnie realizowaną strategią rozwoju w 2023 roku w Polsce pojawi się około 50 nowych sklepów KiK, a to oznacza, że sieć sklepów podąża w kierunku osiągnięcia 500 sklepów w naszym kraju”. W dodatku, od kilku miesięcy, polscy konsumenci mogą korzystać też z programu lojalnościowego myKiK.

Jak podaje firma, myKiK dotychczas zdobył popularność w takich krajach jak Niemcy, Austria czy Holandia. Polscy klienci mogą z niego natomiast korzystać od końca czerwca tego roku. Pobranie specjalnej aplikacji lub wyrobienie karty przynosi uczestnikom szereg korzyści. 

– Program lojalnościowy myKiK z wszystkimi jego benefitami wprowadziliśmy tuż przed okresem wakacji, który potrafi mocno nadwerężyć rodzinne budżety. Znając dane z innych krajów, gdzie już funkcjonował wcześniej, zakładaliśmy, że zyska on uznanie naszych klientów i będzie się cieszył dużym zainteresowaniem. Jednak tempo, w jakim osiągnęliśmy milion użytkowników, zdecydowanie przekroczyło nasze oczekiwania - powiedział Jan Skowron, dyrektor zarządzający sieci sklepów KiK.

Miliony Polaków mają taki dowód osobisty. Mało kto wie o jego przydatnych funkcjach Przydatna funkcja kart płatniczych. Mało kto wie o istnieniu tej opcji

KiK działa nie tylko stacjonarnie, prowadzi też handel internetowy

Ogrom osób zainteresowanych programem oferującym konsumentom zniżki i inne udogodnienia jest motywacją dla przedstawicieli firmy.

- Oczywiście niezmiernie nas to cieszy i motywuje do dalszego wzmacniania customer experience, ponieważ satysfakcja kupujących to dla nas podstawowa wartość. Robimy zresztą bardzo wiele, by być w czołówce, jeśli chodzi o sektor value retailers i prokonsumenckie działania - dodał dyrektor zarządzający sieci sklepów KiK.

Rabaty uzyskiwane dzięki zainstalowaniu aplikacji lub wyrobieniu karty można wykorzystać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i na internetowej platformie sprzedażowej.

- Przypomnę tylko, że w tym roku równolegle z otwieraniem kolejnych sklepów stacjonarnych, uruchomiliśmy sklep internetowy KiK, rozpoczynając tym samym rozdział e-commerce w Polsce. Obserwujemy coraz większą popularność tego formatu zakupu wśród naszych klientów, poszukujących jak najlepszej relacji jakości do ceny oraz szybkich i wygodnych rozwiązań zakupowych - podkreślił Jan Skowron.

Jakie są korzyści z udziału w programie lojalnościowym myKiK?

Uczestnictwo w programie lojalnościowym myKiK łączy się z dostępem do szeregu wymiernych korzyści dla tych, którzy zdecydują się ściągnąć aplikację na smartfona albo wyrobić tradycyjną plastikową kartę. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez właścicieli, uczestnicy mogą cieszyć się następującymi, kluczowymi zaletami:

  • Kupon ze zniżką 20 proc. na jeden produkt po każdorazowym dokonaniu pięciu zakupów, 
  • Oferty miesiąca z rabatem 15 proc.,
  • 20 proc. zniżki na koszty wysyłki w sklepie internetowym 

Ponadto klienci sieci, którzy decydują się dołączyć do myKik, mogą czerpać inne korzyści. Na przykład rezerwować w sklepach produkty, które wpadły im w oko, a także zapomnieć o konieczności okazania papierowego paragonu w przypadku chęci wymiany towaru. Do tego dochodzą konkursy czy specjalne urodzinowe niespodzianki po podaniu daty urodzenia. A oprócz nagradzania konsumentów za lojalność i wzmacniania ich doświadczeń KiK nadal konsekwentnie i dynamicznie poszerza sieć swoich sklepów stacjonarnych, lokowanych w retail parkach i galeriach handlowych. 

Perspektywa otwarcia 500. punktu z logo marki to już tylko kwestia czasu, a dokładnie kilku miesięcy, podkreśla zarząd. Jeśli chodzi o średnio-terminowe plany ekspansji, apetyt marki jest jednak znacznie większy. W ciągu najbliższych lat na mapie Polski może bowiem funkcjonować łącznie nawet 650 sklepów KiK. Również sama oferta sieci, obejmująca tekstylia dla całej rodziny, artykuły do wystroju wnętrz czy małe AGD, cały czas jest rozwijana.