Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Konkretny model iPhone'a wycofany ze sprzedaży we Francji. Chodzi o przekroczenie dopuszczalnych wartości fal elektromagnetycznych
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 15.09.2023 10:53

Konkretny model iPhone'a wycofany ze sprzedaży we Francji. Chodzi o przekroczenie dopuszczalnych wartości fal elektromagnetycznych

iPhone 12 pro, telefon
Domena publiczna

Apple co roku jesienią prezentuje swoje nowe flagowe telefony. Nie inaczej było tym razem. Kilka dni temu gigant z Cupertino przedstawił aż 4 modele iPhone'a 15. Okazuje się, że w cieniu największego technologicznego wydarzenia tego miesiąca pojawiły się obawy dotyczące bezpieczeństwa jednego z wcześniejszych modeli firmy.

iPhone wycofany ze sprzedaży

Media podają, że iPhone 12 został tymczasowo wycofany ze sprzedaży we Francji. Krajowa Agencja Częstotliwości zdecydowała się na podjęcie tak radykalnego kroku z powodu przekroczenia dopuszczalnych wartości fal elektromagnetycznych emitowanych i pochłanianych przez organizm człowieka.

Świetna nowość w Mapach Google. Przyda się każdemu. Jak z niej skorzystać?

Co z bezpieczeństwem?

Minister ds. cyfryzacji i telekomunikacji, Jean-Noel Barrot przekazał, że agencja powiadomiła producenta telefonu o tymczasowym wycofaniu ze sprzedaży jego produktu. Apple ma piętnaście dni na rozwiązanie problemu polegającego na aktualizacji oprogramowania. ANFR podaje, że iPhone 12 przekracza o 1,74 W na kilogram (W/kg) ustawową wartość graniczną odpowiadającą energii, jaką może pochłonąć ludzkie ciało, gdy telefon jest trzymany w dłoni.

Wyczekiwana nowość w WhatsApp jest już w Polsce. Co wnosi i jak z niej korzystać?

Apple odpowiada

Powołując się na oświadczenie Apple, Reuters podaje, że gigant z Cupertino kwestionuje wyniki uzyskane przez ANFR i twierdzi, że dostarczył agencji wiele wyników badań, które potwierdzają zgodność ze wszystkimi obowiązującymi przepisami i standardami na świecie.

Źródło: TVN24, money.pl.

Tagi: Fintech