Tech.BiznesINFO.pl > Nauka i kosmos > Masz alergię? To urządzenie zmieni twoje życie
Irmina Jach
Irmina Jach 05.05.2024 15:13

Masz alergię? To urządzenie zmieni twoje życie

kichająca kobieta
Fot. East News/B. BOISSONNET/BSIP

Wiosenna alergia to problem, z którym zmaga się ponad 20 proc. Europejczyków. Istnieje wiele sposobów, które pomagają radzić sobie z uporczywymi objawami. Jedną z ciekawszych propozycji jest ta technologiczna.

Wiosenna alergia uprzykrza życie

Wiosenna alergia, nazywana także gorączką sienną, wiąże się z sezonowym uczuleniem na pyłki roślin. Osoby, które na nią cierpią, często już od marca borykają się z uporczywymi objawami. Do najczęstszych objawów alergii należą: nieżyt nosa, zapalenie spojówek, zmiany skórne, swędzenie, stany podgorączkowe i ogólne osłabienie organizmu.

U osób cierpiących na schorzenia kardiologiczne, kontakt z alergenem może wywołać reakcję anafilaktyczną. Walkę z uczuleniem ułatwia przyjmowanie leków przeciwhistaminowych. Skutecznym rozwiązaniem jest także terapia odczulająca. Co ciekawe, z alergią można walczyć również wykorzystując nowe technologie.

Część widzów straci dostęp do Netflixa. Spełnia się czarny scenariusz

Oczyszczacz powietrza pomoże w walce z alergią

Alergicy powinni rozważyć zakup oczyszczacza powietrza. Urządzenia są niewielkich rozmiarów, a ich ceny zaczynają się od 300 zł. Najtańsze modele dostępne w popularnych marketach elektronicznych są w stanie zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach o wielkości do 50 mkw. Wiele z nich jest wyposażonych w wygodne piloty, które pozwalają na sterowanie gadżetem bez wstawania z fotela.

Oczyszczacz powietrza jest w stanie poradzić sobie z pyłkami, kurzem, smogiem, a nawet z sierścią zwierząt. Chorując na alergię, warto zwrócić uwagę, czy sprzęt posiada odpowiednie certyfikaty. 

ZOBACZ TAKŻE: MSZ wydało pilne oświadczenie. Chodzi o rosyjskie cyberataki

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza posiada wbudowany wentylator, który inicjuje obieg powietrza. W urządzeniu następuje jego filtracja. W zależności od modelu powietrze może zostać również poddane nawilżaniu lub jonizacji. Następnie zostaje wydmuchane do otoczenia. Głośność pracy jest zależna od jakości sprzętu. Wiele oczyszczaczy posiada jednak nawet bardzo cichy tryb nocny.