Tech.BiznesINFO.pl > Poradnik

Poradnik

Router Wi-fi
17.06.2024 20:20 Mały przycisk na routerze ma niesamowite zastosowanie. Mało kto o tym wie

Niemal w każdym domu czy mieszkaniu zazwyczaj znajduje się przynajmniej jeden router wi-fi, który umożliwia dostęp do sieci bezprzewodowej. Choć na co dzień rzadko zwracamy na niego uwagę, podczas pierwszej konfiguracji routera można zauważyć przycisk WPS. Do czego służy ten przycisk i na co pozwala?

żarówka
10.06.2024 18:50 Wyłączasz światło wychodząc z pokoju? Możesz się zdziwić

Wiele osób ma nawyk wyłączania światła, gdy wychodzi z pomieszczenia. Czy takie działanie naprawdę ma sens i generuje realne oszczędności?

pożar
06.05.2024 14:51 Co zrobić, gdy w domu wybuchnie pożar? Trzeba wiedzieć

Pożar w domu może skończyć się utratą mienia, zdrowia, a w skrajnych przypadkach — nawet życia. Jak uchronić się przed pojawieniem się płomieni? Co zrobić, kiedy w domu wybuchnie pożar? Podpowiadamy.

żarówka
06.05.2024 14:31 Zwykła żarówka ochroni sprzęty podczas burzy. Ten patent to totalny hit

Wraz z nadejściem wiosny wkraczamy w sezon burzowy — warto więc przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa i patenty, które mogą uchronić nas przed wypadkami i stratami podczas nawałnicy. Jeden z trików wymaga użycia zwykłej żarówki.

kichająca kobieta
05.05.2024 15:13 Masz alergię? To urządzenie zmieni twoje życie

Wiosenna alergia to problem, z którym zmaga się ponad 20 proc. Europejczyków. Istnieje wiele sposobów, które pomagają radzić sobie z uporczywymi objawami. Jedną z ciekawszych propozycji jest ta technologiczna.

agd
12.04.2024 11:19 Skuteczny sposób na kamień w czajniku. Wszystkie składniki masz w domu

Odpowiednia konserwacja sprzętów takich jak czajnik może się przełożyć na duże oszczędności dzięki wydłużeniu ich cyklu życia. Zadbane urządzenia wymienia się rzadziej. Oszczędzać można również na środkach konserwacji, czego przykładem jest prosty trik z czajnikiem.

krzemionka, żel krzemionkowy
13.02.2024 13:33 Te woreczki mają wiele zastosowań. Nie wyrzucaj ich pochopnie

Często bagatelizujemy małe saszetki z żelem krzemionkowym, które znajdują się w pudełkach z butami czy paczkach. Okazuje się, że Silica Gel, bo tak nazywany jest ten produkt, posiada zaskakujące zastosowania w domu. Nie tylko chroni przed wilgocią, ale także może być kluczowym narzędziem w walce z korozją, utrzymaniu świeżości produktów kuchennych, a nawet ratowaniem zalanych urządzeń elektronicznych. Dowiedz się, jak możesz wykorzystać potencjał tego niewielkiego pochłaniacza wilgoci, zamiast go bezmyślnie wyrzucać.

lodówka
05.11.2023 10:33 Ten trik z banknotem i lodówką jest niezawodny. Warto go znać, można sporo zaoszczędzić

Koszty, jakie ponosimy za korzystanie z energii elektrycznej, nieustannie rosną. Wszystko wskazuje na to, że ceny prądu w 2024 r. znów drastycznie podskoczą. Dobrze jest znać różne sposoby, które nieco pomogą odciążyć domowy budżet i uchronią przed gigantycznymi rachunkami. Jeden z nich to trik z banknotem i lodówką.

telefon
02.11.2023 22:32 Masz taki telefon? Koniecznie włącz w nim tę opcję, nie każdy o niej wie

Często zdarza się, że różne przedmioty codziennego użytku mają ukryte opcje, o których nawet nie wiemy, a które warto uruchomić, by korzystać z dodatkowych udogodnień. Różne takie możliwości posiadają na przykład smartfony. W aparatach jednego z popularnych producentów można włączyć coś bardzo przydatnego.

telewizor
20.09.2023 09:36 Jak podłączyć telefon do telewizora? Sposoby na udostępnianie ekranu

Chcesz zrobić pokaz zapisanych na telefonie zdjęć z podróży czy ważnego wydarzenia, obejrzeć jakiś filmik z galerii swojego smartfona na większym ekranie, czy przeglądać w ten sposób np. YouTube albo Netflix? Tak sprawisz, by smartfon przesyłał obraz do TV. Istnieje kilka opcji, zarówno bezprzewodowych, jak i przy użyciu kabla.