Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Masz konto w jednym z tych banków? Podwyżki cię nie ominą, zapłacisz nawet za BLIK
Redakcja Tech.BiznesINFO
Redakcja Tech.BiznesINFO 03.02.2024 12:49

Masz konto w jednym z tych banków? Podwyżki cię nie ominą, zapłacisz nawet za BLIK

bankomat gotówka
Pixabay.com/jarmoluk

Aż trzy popularne banki w Polsce zwiększają ceny swoich usług. W nowym roku klienci tych placówek zapłacą sporo więcej. Podwyżki dotyczą m.in. transakcji dokonywanych za pomocą BLIK.

Czołowe polskie banki wprowadzają zmiany w cennikach

Wysoka inflacja dotyka także sektora bankowości. Jak wskazują finansiści, jest to jeden z powodów, dla którego niektóre banki decydują się na podwyżkę cen za swoje usługi. W 2024 roku zmiany w cenniku wprowadzą trzy duże placówki, obsługujące klientów w Polsce. Mowa o mBanku, Credit Agricole i BNP Paribas

Jak wyliczyli dziennikarze “Faktu”, w niektórych przypadkach ceny wzrosną prawie czterokrotnie. Za co klienci tych banków zapłacą więcej?

Klienci tych banków będą mieli problemy. Duże utrudnienia w weekend

Credit Agricole, BNP Paribas i mBank podnoszą stawki

Od nowego roku Credit Agricole liczy klientom więcej za opłaty za przelew i prowizje na kontach firmowych. Przedsiębiorcy, którzy mają konto w tej placówce, będą musieli dopłacić także za prowadzenie konta, wydanie karty czy wypłaty oraz wpłaty gotówki.

Z kolei Bank BNP Paribas zapowiedział podniesienie opłat swoim klientom za karty oraz prowadzenie konta. Do podwyżki ma dojść wiosną tego roku i będzie ona dotyczyć klientów korzystających z Otwartego Konta dla Ciebie, za którego obsługę do tej pory nie płacili wcale. Jak wskazuje “Fakt”, podwyżki będzie jednak można uniknąć dzięki korzystaniu z aplikacji mobilnej i strony internetowej.

BNP Paribas planuje zacząć także pobierać opłaty za opłaty za gry hazardowe. Za wpłaty na wirtualne salony gier, totalizator sportowy czy internetowe kasyna bank będzie pobierał dla siebie 2 procent wartości transakcji.

W mBank klienci zapłacą nawet za transakcję z użyciem BLIK

To jednak nie koniec, bo podwyżki planuje także mBank. Placówka na swojej stronie wytłumaczyła klientom, skąd taka decyzja. 

W ostatnich dwóch latach znacząco wzrosły ceny towarów i usług. Ma to również wpływ na koszty obsługi, które ponosimy. Z tego powodu podwyższamy niektóre opłaty i prowizje, głównie związane z wypłatą gotówki - przekazano na stronie mBanku.
 

MBank planuje wprowadzenie opłaty za wypłaty w bankomatach realizowane przy pomocy BLIK. Taka opłata ma zacząć funkcjonować w placówce z dniem 4 czerwca 2024 r.

Za taką transakcję każdy klient zapłaci tak, jak za wypłatę kartą - donosi redakcja “Faktu”.

 

Źródło: mBank/Fakt

Tagi: Banki