Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Klienci tych banków będą mieli problemy. Duże utrudnienia w weekend
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 02.02.2024 20:39

Klienci tych banków będą mieli problemy. Duże utrudnienia w weekend

bankomat
Fot. biznesinfo.pl

Zaczął się weekend, a to niestety jak zwykle oznacza przerwy w dostępie do usług bankowych. Ograniczenia będą występować w kilku działających w Polsce podmiotach. Pierwsze z nich wystąpią dzisiejszej nocy.

Ograniczenia w ING Banku Śląskim

Bodaj największe ograniczenia czekają w ten weekend klientów ING Banku Śląskiego. Rozpoczną się one już jutrzejszego ranka. Od 3 lutego od godziny 8:00 do godziny 20:00 niedostępny będzie moduł maklerski w bankowości elektronicznej.

Poważniejsze utrudnienia wystąpią w ING w nocy z soboty na niedzielę, na szczęście w bardzo ograniczony przedziale czasowy – od 0:00 do 1:30. Wówczas mogą wystąpić utrudnienia w płatności kartami w Sieci (z użyciem 3DSecure), aktywowaniem kart, zmianą limitów, nadaniem PIN-ów oraz dodawaniem kart do aplikacji takich jak Google Pay czy Apple Pay. Nie powinno jednak być żadnych problemów z płaceniem kartą stacjonarnie czy wypłata z bankomatów.

To nie koniec. Ograniczenia w ING będą miały miejsce także w niedzielę, 4 lutego, choć także w bardzo ograniczonym zakresie. Od 7:00 do 7:30 niemożliwe będzie wysłanie przelewu błyskawicznego oraz odwołania przelewu krajowego, jeśli ten nie wymaga przewalutowania.

Kolejny bank wystosował pilny komunikat do klientów. Wielu na to czekało, trzeba wiedzieć

Niedzielne ograniczenia w Nest Banku

Komplikacje w dostępie do usług czekają także klientów Nest Banku. W niedzielę 4 lutego w godzinach od 0:30 do 4:00 w ogóle nie będzie działać aplikacja mobilna oraz bankowość elektroniczna uzyskiwana za pomocą przeglądarek. Wiąże się to z takimi utrudnieniami, jak brak możliwości korzystania z BLIK-a czy brakiem możliwości potwierdzenia zakupów w Sieci.

Zobacz także: Nowe oszustwo reklamowane w największych portalach. Ważne ostrzeżenie

mBank, Santander i Bank Pocztowy

Pomniejsze utrudnienia będą występować w mBanku, gdzie jutro, tj. w sobotę 3 lutego, w godzinach od 7:00 do 13:00 niedostępny będzie eMakler. Klienci Santandera natomiast nie będą mogli dokonywać wypłat z bankomatów i wpłat od 2:00 do 6:00 w nocy z soboty na niedzielę. Od niedzieli, od 22:00, do poniedziałku, do 2:00, klienci Banku Pocztowego mogą napotkać krótkotrwałe problemy w działaniu kart płatniczych.