Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Nadchodzi nowość w PKO BP. Skorzystają miliony Polaków
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 26.05.2024 17:31

Nadchodzi nowość w PKO BP. Skorzystają miliony Polaków

PKO
Fot. materiały własne

Wkrótce PKO Bank Polski uruchomi nowe możliwości adresowane przede wszystkim do kierowców. Aplikacja mobilna IKO zyska kompatybilność z systemem Android Auto. Dzięki temu kierowcy będą mogli m.in. wygodnie płacić za parkowanie z użyciem systemu infotainment w samochodach.

Aplikacja IKO w samochodach

Do informacji o rychłej kompatybilności IKO z Android Auto dotarł serwis cashless.pl, choć na razie biuro prasowe PKO BP ich nie potwierdziło. IKO na Androidzie w samochodach będzie drugą aplikacją banku dostępną w Polsce na tej platformie, wcześniej swoją aplikację na Android Auto dostarczył ING Bank Śląski.

Aktualnie mają trwać testy zmian w aplikacji, a do stabilnego jej wydania trafić w wersji 3.153. Oznacza to, że premiery IKO na Androidzie Auto można się spodziewać lada chwila.

Pilny komunikat banku PKO BP, klienci muszą o tym wiedzieć. Zacznie się już w weekend

IKO na Android Auto

Dzięki dostępności aplikacji banku PKO BP na Android Auto będzie można wygodniej, bez konieczności sięgania po smartfon, dokonywać wszelkich płatności związanych z transportem i nie tylko. Dzięki IKO z poziomu deski rozdzielczej będziemy mogli np. zapłacić na parkowanie czy przejazd płatnymi odcinkami autostrady.

W przypadku ING na razie jednak funkcjonalność ogranicza się do parkowania i zapewne tym tropem pójdzie także przynajmniej w początkowej fazie PKO BP. Na ekranie w samochodzie można odnaleźć pobliskie strefy parkowania, zarejestrować parking i go opłacić.

Integracja lepsza niż dotychczasowe?

Czas pokaże, czy wdrożenie PKO BP okaże się bardziej udane niż w przypadku ING. Tam bowiem do zarejestrowania postoju samochodu na parkingu i tak trzeba zatwierdzić dyspozycję daną za pośrednictwem Android Auto w smartfonie. Całość więc mija się z celem i szybciej przeprowadzić cały proces od razu na urządzeniu mobilnym.

Źródło: cashless.pl