Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Niemal 40 tys. Polaków pobiegnie w szczytnym celu. Za udział otrzymają coś bardzo nietypowego
Paula Drechsler
Paula Drechsler 29.08.2023 18:32

Niemal 40 tys. Polaków pobiegnie w szczytnym celu. Za udział otrzymają coś bardzo nietypowego

biegacze
Poland Business Run/domena publiczna

Za kilka dni odbędzie się Poland Business Run. Jest to największy charytatywny bieg biznesowy w Polsce, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach. Wydarzenie organizowane jest od wielu lat. W tym roku na uczestników, którzy przebiegną wyznaczoną trasę, czekają bardzo ciekawe niespodzianki. “To pierwsza tego typu inicjatywa w świecie biegów organizowanych w Polsce”.

Dziesiątki tysięcy ludzi, unikatowe dowody uznania

To już kolejny raz, kiedy tysiące Polaków pobiegnie w bardzo szczytnym celu. 12. edycja popularnej sztafety biznesowej Poland Business Run odbędzie się już 3 września. Co roku biorą w niej udział 5-osobowe drużyny z firm i korporacji. Aktualnie na liście startowej jest ponad 36 tys. biegaczy. Każdy zawodnik w dniu zawodów pokona swoje 4 km w szczytnym celu. Bieg zapewni wsparcie osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Inicjatywa ma na celu nie tylko pomoc dla osób z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem. W tym roku na uczestników czeka dodatkowo niespodzianka. Chodzi o bardzo nietypowy medal. 

KIR, firma technologiczna, z doświadczeniem w budowaniu rozwiązań cyfrowych dla sektora finansowego, administracji publicznej i biznesu, przygotuje dla uczestników Poland Business Run medale w formie tokenów NFT (ang. non – fungible token). Emisja medali w formacie NFT jest wynikiem współpracy KIR i Fundacji Poland Business Run. Token NFT to cyfrowy certyfikat poświadczający prawo do posiadania aktywów, który jest zapisany w technologii blockchain. Po raz pierwszy w historii PBR, wszyscy uczestnicy biegu – ponad 36 tysięcy osób, oprócz medalu w formie materialnej otrzymają unikatowy medal w formie tokena z indywidualnymi danymi biegacza, w tym z numerem startowym i czasem ukończenia biegu. 

Popularny bank wystosował ważny komunikat. Dotyczy niemal 5 milionów klientów Meta wciąż rozwija popularny komunikator. Teraz czas na poprawę jakości przesyłanych plików

Medal NFT. Pierwsza taka inicjatywa w Polsce

Zastosowanie technologii blockchain sprawia, że każdy medal NFT jest unikalny, a certyfikat potwierdzający autentyczność medalu jest bezpiecznie przechowywany w Krajowej Sieci Blockchain, utrzymywanej przez KIR. 

– Już za kilka dni startuje kolejna edycja Poland Business Run. Ten jedyny w swoim rodzaju bieg charytatywny zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu zespołu KIR i Fundacji Cyberium — mówi Wojciech Pantkowski, wiceprezes Zarządu KIR. – Pobiegniemy po raz piąty, aby zbierać środki dla osób potrzebujących wsparcia. A ponadto ogromnie cieszy nas możliwość przekazania biegaczom pamiątki z udziału w tym wydarzeniu w postaci cyfrowego medalu. 

Jak dodaje Wojciech Pantkowski, to pierwsza tego typu inicjatywa w świecie biegów organizowanych w Polsce.

Modele w formie tokenów NFT dla uczestników Poland Business Run

Fot. materiały prasowe

– Dzięki współpracy z KIR możemy zaoferować naszym uczestnikom coś wyjątkowego. Nowe technologie już od kilku lat pozwalają nam na przeprowadzanie biegu w formule wirtualnej, a teraz także na stworzenie medalu, jakiego dotąd nie mieliśmy. Medal w formie tokenu to unikalny sposób na uhonorowanie ukończenia biegu i podkreślenie charytatywnego wsparcia naszych beneficjentów – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. 

Medale w formie tokenów są umieszczone przez KIR w prywatnej sieć blockchain (permissioned network), którą charakteryzuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i stabilność. KIR wykorzystuje własną platformę do tokenizacji zasobów. Sieć blockchain gwarantuje nieodwracalność transakcji, prywatność danych i pełną zgodność z regulacjami krajowymi i unijnymi.

Wsparcie budowy cyfrowej gospodarki

KIR został powołany w 1991 r. w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Pełni także funkcję technologicznego integratora rozwiązań wspierających budowę cyfrowej gospodarki. Tworzy rozwiązania z zakresu bezpiecznej wymiany informacji oraz otwartej bankowości, nowoczesne narzędzia z zakresu identyfikacji elektronicznej oraz usług zaufania: zdalne potwierdzanie tożsamości – mojeID oraz kwalifikowany podpis elektroniczny w wersji mobilnej – mSzafir. 

Wykorzystuje zaawansowane narzędzia kryptograficzne, algorytmy big data i rozwiązania chmurowe. Dostarcza usługę trwałego nośnika i udostępnia możliwość bezpłatnego rozwijania i testowania pomysłów biznesowych w piaskownicy technologicznej – Sandbox Blockchain. Wykorzystując najnowsze technologie, firma projektuje i dostarcza rozwiązania, które skutecznie pomagają partnerom biznesowym w uwalnianiu potencjału ich projektów i wdrażaniu innowacji. KIR wspiera digitalizację gospodarki, dbając o jakość, niezawodność i bezpieczeństwo usług cyfrowych.