Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Niewiele osób wie o tej funkcji w mObywatel. Można zyskać spore zniżki
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 15.05.2024 18:12

Niewiele osób wie o tej funkcji w mObywatel. Można zyskać spore zniżki

telefon mObywatel
Fot. Iberion

Aplikacja mObywatel od niemalże 7 lat ułatwia dokonywanie różnego rodzaju formalności. Dzięki niej można pożegnać się z koniecznością noszenia wielu dokumentów w portfelu. Nie każdy wie, że na naszych smartfonach i komputerach możemy odnaleźć dodatkową funkcję. Chodzi o Kartę Dużej Rodziny – jak ją dodać i skorzystać ze zniżek?

Ukryta opcja w mObywatel

W styczniu 2024 roku resort cyfryzacji poinformował, że aplikacja mObywatel doczekała się aż 16 mln pobrań. Polacy szczególnie polubili ułatwienia wynikające z możliwości przechowywania swoich dokumentów w jednym miejscu. Dzięki niej nie musimy nosić przy sobie fizycznych kart – wystarczy dodać je do aplikacji. Jakie opcje możemy znaleźć w mObywatelu? Nie każdy wie, że istnieje możliwość dodania w niej Karty Dużej Rodziny.

Poważna awaria w Pekao. Dotyczy klientów z całej Polski

mObywatel pozwala robić zakupy ze zniżkami. Co daje Karta Dużej Rodziny?

Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby Karta Dużej Rodziny znalazła się w aplikacji mObywatel. Dzięki temu prostemu zabiegowi będzie można cieszyć się niższymi cenami, przysługującymi rodzinom wielodzietnym, bez potrzeby noszenia ze sobą fizycznej karty. Chodzi o m.in. zniżki na przejazdy kolejowe, obniżone ceny za wydanie paszportu, czy darmowy dostęp do parków narodowych.

ZOBACZ TAKŻE: Atak hakerski na polskie markety. Wydano zalecenia dla klientów

Karta Dużej Rodziny w mObywatel – jak dodać?

Jak dodać Kartę Dużej Rodziny do mObywatel? Ministerstwo Cyfryzacji udostępnia specjalne materiały wideo, które pokazują, jak krok po kroku aktywować moduł mKDR. Warto pamiętać, że to nie jedyne z funkcji oferowanych przez aplikację. Już niedługo ma się w niej pojawić cała masa nowych opcji. Szczegóły dostępne są na stronie resortu.

Źródło: dobreprogramy.pl