Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nowa przeglądarka na Windowsa. Użytkownicy porzucą dla niej Chrome'a
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 01.05.2024 12:53

Nowa przeglądarka na Windowsa. Użytkownicy porzucą dla niej Chrome'a

Laptop
Fot. Pixabay/377053

Użytkownicy mają aktualnie dostęp do wielu różnych przeglądarek. Jednymi z najpopularniejszych są Google Chrome czy Microsoft Edge. Jak się jednak okazuje, już wkrótce mogą one zostać porzucone na rzecz zupełniej nowej przeglądarki. Przedstawiamy szczegóły. 

Ulubioną przeglądarką użytkowników internetu jest Google Chrome

Użytkownicy mają do wyboru wiele różnych przeglądarek. Najczęściej wybieranym programem jest jednak Google Chrome, który stał się najpopularniejszą przeglądarką na świecie. W tym rankingu na drugim miejscu znajduje się Microsoft Edge, trzecie - Safari, a na kolejnych pozycjach jest Firefox, Opera i inne przeglądarki. 

Od dłuższego czasu na rynku nie pojawiały się żadne nowości dla użytkowników Windowsa. Jakiś czas temu jednak się to zmieniło i spora część osób może już teraz wypróbować zupełnie nowy program.

Autopilot Tesli doprowadził do setek wypadków. Raport ujawnia

Zupełnie nowa przeglądarka na Windowsa

Co ciekawe, użytkownicy urządzeń z systemem iOS już od dłuższego czasu mogli korzystać z nowego rozwiązania. Osoby posiadające Windowsa zyskały tą możliwość dopiero niedawno. Mowa tu o przeglądarce Arc, która jest czymś zupełnie innym, niż Google Chrome czy Microsoft Edge.

Arc wnosi na rynek powiew świeżości i wielu użytkowników może wkrótce zrezygnować z najpopularniejszych programów na rzecz nowej przeglądarki. Okazuje się, że spore grono użytkowników Windowsa już może z niej skorzystać. 

Zobacz także: Kto nie musi płacić abonamentu RTV? Te osoby są zwolnione z opłaty

Nowa przeglądarka już dostępna. Kto może ją pobrać?

Warto wspomnieć, że nowa przeglądarka Arc aktualnie nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich osób. Jak się okazuje, na razie mogą z niej skorzystać tylko ci użytkownicy, którzy posiadają Windowsa 11. Aby przetestować oprogramowanie, wystarczy tylko kilka kliknięć.

Konieczne będzie zainstalowanie oprogramowania i przerzucenie swoich danych z programu, z którego korzystaliśmy do tej pory. Trzeba jednak mieć na uwadze, że Arc diametralnie różni się od przeglądarek, z których większość z nas korzysta na co dzień. Z całą pewnością minie trochę czasu, zanim nauczymy się ją obsługiwać.