Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nowe limity dla sprzedających na Allegro. Serwis chce walczyć z niską jakością
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 03.02.2024 17:31

Nowe limity dla sprzedających na Allegro. Serwis chce walczyć z niską jakością

allegro
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wchodzimy w kolejny etap zmian na Allegro, których w lutym będzie sporo. Zanim jednak dojdzie do modyfikacji limitu liczby ogłoszeń w Allegro Lokalnie czy podwyższenia prowizji, wprowadzony zostanie liczbowy limit produktów, które można dodać do Katalogu Allegro. 

Maksymalnie 20 tys. produktów miesięcznie

Nowy limit obowiązuje już od 6 grudnia, niemniej w ograniczonym zakresie. Dotąd obejmował on tylko produkty dodane z pliku, jednak teraz ograniczenia objęły każdy rodzaj dodawania produktów, a zatem także przez API czy formularz. Zmiany będą odczuwalne zwłaszcza dla profesjonalnych sprzedawców.

Od teraz w każdej dostępnej metodzie dodawania produktów będzie obowiązywał limit 20 tys. produktów miesięcznie. Po jego wyczerpaniu nie będzie możliwe publikowanie kolejnych ofert, a limit będzie odnawiany dopiero w kolejnym miesiącu. Rozliczenie będą następować według miesięcy kalendarzowych, a nie dnia dodania ostatniego produktu.

Twórcy GG uruchamiają nową usługę. Powstał nowy serwis z ogłoszeniami

Allegro chce dbać o jakość ofert

Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, nowe limity mają pozwolić Allegro na walkę z nadmierną liczbą produktów, które często zamiast w jednej ofercie, w której dostępnych jest wiele sztuk produktu, publikowane są jako oddzielne pozycje w sklepie użytkownika.

Allegro wprowadziło zmiany także po to, by ograniczać liczbę niskiej jakości przedmiotów wystawianych w serwisie. Trzeba przyznać, że może to być sposób na odróżnienie się od konkurentów z Chin, na czele z Temu i AliExpressem. Liczba tamtejszych ofert jest wręcz przytłaczająca i trzeba poświęcić sporo czasu, aby oddzielić ziarno od plew. Allegro chce wyeliminować ten problem.

Zobacz także: Ministerstwo Cyfryzacji ujawniło wyniki mObywatela. Jedna z funkcji to absolutny hit

Kolejne zmiany jeszcze w lutym

Jak wspomnieliśmy, nowe limity to zaledwie jedna ze zmian, jakie zajdą w najbliższym czasie w serwisie. Już 12 lutego serwis przestanie wypłacać w ramach Allegro Protect odszkodowania w przypadku transakcji, podczas których wykorzystany został bon lub kod zniżkowy. Rekompensaty nie otrzymamy także wtedy, gdy przesyłka zostanie zagubiona przez kuriera.

Z kolei 15 lutego Allegro zacznie pobierać prowizje bezpośrednio od przychodów ze sprzedaży. Ostatniego dnia lutego natomiast w życie wejdą zaś nowe stawki prowizji. Te zostały ustalone per kategoria i ich wysokość może się znacząco różnić. Na przykład dla smartfonów, tabletów czy AGD wzrośnie ona z 4 proc. do 4,5, a w podkategorii materiały i akcesoria z 9 proc. do 10 proc.

Źródło: wirtualnemedia.pl