Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nowe urządzenia Apple. Wiadomo więcej o nadchodzących premierach
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 12.11.2023 22:32

Nowe urządzenia Apple. Wiadomo więcej o nadchodzących premierach

ipad
Fot. Henry Ascroft / Unsplash

Jesteśmy już po premierach nowych iPhone’ów oraz komputerów Apple. Od jakiegoś czasu krążą pochodzące z wiarygodnych źródeł pogłoski, że już na wiosnę portfolio korporacji poszerzy się o odświeżone tablety. Dziś wiemy już więcej, czego spodziewać się po nowych iPadach.

Kolejne premiery Apple na wiosnę

Najnowsze przecieki pochodzą od Ming-Chi Kuo, słynnego już analityka, który sporządza prognozy dotyczące nowych produktów Apple na potrzeby inwestorów i w ogromnej większości przypadków jest pierwszym źródeł sprawdzających się później informacji o kolejnych urządzeniach z jabłkiem.

Ming-Chi Kuo potwierdza informacje, które krążyły już wcześniej: kolejnych premier Apple możemy spodziewać się już na wiosnę. Światu zostaną zaprezentowane nowe iPady. Nie powinno być to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku Apple nie rozpieszczało miłośników swoich tabletów.

Problemy z przegrzewaniem iPhone'ów. Apple ma rozwiązanie

Nowe iPady Air i Pro

Wiosną mają zostać zaprezentowane dwa nowe modele iPadów Air. Jeden z nich będzie wyposażony w ekran o przekątnej długości 10,9 cała, drugi w 12,9-calowy ekran. Według źródeł analityka Apple nie zdecydowało się na użycie w nowych iPadach Air paneli mini-LED i trafią do nich ekrany LCD.

Odświeżone zostały także bardziej zaawansowane iPady – modele Pro. W tej serii wiosną mamy ujrzeć dwa nowe warianty o 11-calowych i 13-calowych wyświetlaczach. Apple ma także pracować nad nowymi iPadami Mini, ale najpewniej nie zobaczymy ich już podczas wiosennej konferencji.

Nowe podzespoły i lepsza dostępność

Nie są spodziewane duże zmiany konstrukcyjne, a największą nowości w kolejnej serii iPadów ma stanowić zastosowany procesor. Oczywiście będzie to autorski ARM-owy układ Apple, wszystko wskazuje, że użyty zostanie nowy układ M3.

Korporacja miała także zdecydować, aby zwiększyć liczbę wyprodukowanych iPadów, która ma oscylować między 52 a 54 mln. Jest to wzrost w stosunku do ostatniej serii, jednak w porównaniu do roku 2020, kiedy popyt zwiększyły skutki pandemii, mowa o spadku zamówień o 10 mln sztuk. Nowe iPady trafią na półki do końca pierwszego kwartału 2024 r.

Źródło: MacRumors.com