Tech.BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo > Problemy z przegrzewaniem iPhone'ów. Apple ma rozwiązanie
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 02.10.2023 14:13

Problemy z przegrzewaniem iPhone'ów. Apple ma rozwiązanie

Apple zapowiada aktualizację dla iPhone'ów
Domena publiczna

Od jakiegoś czasu jest głośno o problemie z nadmiernym nagrzewaniem się najnowszych iPhone'ów od Apple. Teraz, według doniesień medialnych, Apple ma już znać przyczynę tego problemu - odpowiednie rozwiązanie eliminujące problem będzie dostępne już niedługo.

Nagrzewające się iPhone'y

Pierwsze informacje na temat przegrzewających się najnowszych iPhone'ów 15 pojawiły się kilka dni temu. Jak podaje Gazeta.pl, zarówno recenzenci, jak i klienci którzy kupili nowy produkt Apple, skarżyli się na nadmierne nagrzewanie smartfonów z logotypem jabłka.

Problem, jak wynika z dostępnych danych, jest dość poważny. Podczas normalnej pracy temperatura iPhone 15 ma sięgać 40 stopni Celsjusza, zaś podczas grania - przekraczać 50 stopni.

Apple zna przyczynę

Jak wskazuje Gazeta.pl, przez pierwsze kilkanaście dni po ujawnieniu sprawy, Apple milczało na ten temat. Miałoby to wskazywać na poszukiwanie problemu przez amerykańskiego giganta.

I faktycznie - w sobotę pojawiło się oświadczenie przedsiębiorstwa w sprawie problemu. Przyczyn, paradoksalnie, jest wiele - w tym gronie znalazł się nie tylko błąd w oprogramowaniu iOS 17 znajdującym się w smartfonach, ale również w co najmniej trzech aplikacjach zewnętrznych, jak m.in. Instagram czy Uber.

Rozwiązanie już wkrótce

Amerykański gigant, według doniesień Gazety.pl, zapewnił, że nagrzewające się iPhone'y nie stanowią zagrożenia dla użytkowników. Dodatkowo, wysokie temperatury mają nie mieć wpływu na żywotność smartfonów spod znaku jabłka.

Rozwiązaniem problemu ma być aktualizacja oprogramowania, nad którą Apple już ma prowadzić pracę. Nie wiadomo dokładnie, kiedy zostanie ona opublikowana. Według deklaracji firmy, zmiany wprowadzone w jej ramach nie spowodują obniżenia wydajności urządzeń.

Tagi: Apple iPhone