Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Orange ogłosił nowości: zupełnie nowe funkcje w aplikacji mobilnej
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 24.02.2024 14:33

Orange ogłosił nowości: zupełnie nowe funkcje w aplikacji mobilnej

Orange
Fot. biznesinfo.pl

Orange zaprezentował ważną nowość w aplikacji Mój Orange, z której będą mogli skorzystać wszyscy klienci sieci podczas korzystania z internetu od Orange za pośrednictwem Wi-Fi. Operator zapowiedział także, że w programie pojawią się kolejne usługi związane z siecią domową.

Nowości w aplikacji Mój Orange

Aplikacja Mój Orange została w najnowszej wersji wzbogacona o panel pozwalający na zarządzanie siecią bezprzewodową, do której jesteśmy podłączeni, np. domowym Wi-Fi. Skorzystać mogą z niego wszyscy użytkownicy – zarówno indywidualni, jak i biznesowi – którzy korzystają z usług internetu domowego w Orange.

Nowe menu w aplikacji pozwala na wygodne zarządzanie siecią bez konieczności uzyskiwania dostępu do panelu logowania Wi-Fi – część funkcji obsługiwana jest teraz bezpośrednio z aplikacji, gdy jesteśmy podłączeni do sieci.

Nowa usługa PKP dla pasażerów. W końcu się doczekaliśmy

Zarządzanie domowym Wi-Fi w Mój Orange

Funkcji związanych z zarządzaniem sieciami bezprzewodowymi jest kilka. W nowym panelu można podejrzeć hasło do Wi-Fi oraz dokonać jego zmiany. Można także wygenerować kod QR. Po jego zeskanowaniu inni użytkownicy będą mogli uzyskać dane Wi-Fi i połączyć się z siecią bez konieczności ręcznego wprowadzania hasła.

Nowe funkcje są ograniczone pod względem kompatybilności z routerami. Działają na razie na Funboksie 2.0, Funboksie 2.6, Funboksie 3.0 i Funboksie 6. Orange zapowiada, że możliwość zarządzania siecią Wi-Fi będzie dostępna także na wszystkich kolejnych urządzeniach sieciowych sprzedawanych przez sieć.

Wkrótce kolejne nowości

Innym ograniczeniem, na które należy zwrócić uwagę, jest to, że nowe funkcje będą niedostępne dla sieci, w których jest już włączone Wi-Fi dla gości lub IoT. Przy okazji prezentacji nowości operator poinformował, że trwają już prace nad kolejnymi nowymi funkcjami związanymi „z zarządzeniem usługami i urządzeniami w ramach sieci domowej”.