Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Pierwszy bank w Polsce z taką funkcją. "Całkowicie zmienia sposób korzystania"
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 11.04.2024 10:42

Pierwszy bank w Polsce z taką funkcją. "Całkowicie zmienia sposób korzystania"

smartfon z kartą kredytową
Fot. jcomp/Freepik

Nest Bank zaskakuje klientów wprowadzeniem nowej funkcji do swojej aplikacji mobilnej - N!Asystenta, wirtualnego asystenta zasilanego przez sztuczną inteligencję. Ta innowacyjna platforma ma za zadanie ułatwić interakcje z bankiem, umożliwiając prowadzenie rozmów na temat finansów w sposób naturalny oraz wykonywanie inteligentnych analiz wydatków.

Nowa era bankowości

Nest Bank ogłosił premierę swojego najnowszego narzędzia, N!Asystenta, który wdraża klientów w erę GenAI. Wykorzystując zaawansowane możliwości sztucznej inteligencji, bank zmienia tradycyjne podejście do obsługi klienta, umożliwiając prowadzenie rozmów na temat finansów w sposób naturalny. Asystent, oparty na modelu GPT-4, oferuje nie tylko prostą obsługę, ale również inteligentne analizy wydatków, co stanowi przełom w interakcji klienta z bankiem.

Skarbówka ściąga długi za abonament RTV. Rekordzista oddał 187 tys. zł Duże zmiany w banku Pekao. Dotkną wielu klientów

Nowe funkcje na horyzoncie

Wprowadzenie N!Asystenta to tylko początek innowacyjnych zmian w Nest Banku. Bank zapowiada, że wkrótce asystent zostanie wzbogacony o kolejne funkcje, takie jak opcja komend głosowych czy możliwość przekierowywania klientów do odpowiednich sekcji aplikacji. Klienci mogą oczekiwać również personalizowanych interakcji, które będą się rozwijać wraz z kolejnymi etapami rozwoju N!Asystenta.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe taryfy za prąd. Jakie limity zużycia wprowadza URE?

Przyszłość bankowości już teraz

N!Asystent nie tylko ułatwia prowadzenie rozmów na temat finansów, ale również zmienia sposób, w jaki klienci korzystają z usług bankowych. Dzięki jego możliwościom automatyzacji operacji bankowych, klientom będzie łatwiej inicjować przelewy, zastrzegać dokumenty czy wydawać nowe karty płatnicze. To wszystko pozwala na maksymalne zwiększenie wygody korzystania z usług bankowych, przynosząc klientom jeszcze większą kontrolę nad swoimi finansami.