Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > PKP Intercity zwiększa punktualność. Wystarczyła jedna zmiana
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 14.04.2024 21:58

PKP Intercity zwiększa punktualność. Wystarczyła jedna zmiana

pkp intercity
Fot. materiały własne

Modernizacja taboru przełożyła się na to, że dziś podróżujący PKP Intercity na ogół nie mogą narzekać na komfort przejazdów. Wciąż jednak problemem pozostaje punktualność. Spółka poinformowała, że i w tym obszarze udało się dokonać ulepszeń.

PKP Intercity zwiększa punktualność

Wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz pochwalił się osiągnięciami spółki w zakresie eliminacji opóźnień. Wciąż oczywiście daleko jest do ideału, niemniej podane przez niego liczby mówią same za siebie.

Od początku 2024 r. punktualność miała wzrosnąć o 10 proc. W lutym br. wyniosła 83 proc. na przybyciu, w marcu było podobnie - 82,4 proc. Wydawać by się mogło, że w tak złożonym systemie zwalczanie opóźnień jest bardzo trudne, tymczasem PKP Intercity udało się tego dokonać, dokonując jednej, kluczowej zmiany w obowiązujących przepisach

Bilety za mniej niż 10 zł. PKP Intercity zaskakuje

Zmiany pojawią się także w rozkładach

Według Gontarza polepszenie wyników jest przede wszystkim skutkiem umożliwienia jazdy pociągów z jednym maszynistą przy prędkościach powyżej 130 km/h. Dotąd konieczny był większy zespół, co przy problemie niewystarczającej liczby maszynistów ma rynku pracy ograniczało możliwość przejazdów większymi prędkościami.

Zmiany będą widoczne także w rozkładach jazdy. Już od czerwca zostanie wprowadzona pełna korekta, w której uwzględnione zostaną przejazdy z prędkością nawet 160 km/h.

Promobilety do 24 kwietnia

W kontekście zwiększonej punktualności przejazdów PKP Intericty warto przypomnieć o trwającej akcji promocyjnej. Dzięki niej bilety na podróże międzymiastowe można nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach - z uwzględnieniem zniżek mogą być one mniejsze niż 10 zł. Z wyszukiwarki promocyjnych biletów można skorzystać pod adresem intercity.pl/promobilet.