Iphone

iphone
25.06.2024 11:34 KE: Apple narusza europejskie prawo. Co to oznacza dla posiadaczy iPhone’ów?

Komisja Europejska wydała wstępne stanowisko w sprawie praktyk stosowanych przez Apple i zapisów regulaminu App Store. W ocenie Brukseli Apple narusza akt o rynkach cyfrowych. Zapowiedziano też nowe dochodzenie, które może skończyć się nałożeniem na Apple poważnych sankcji.

iphone
23.06.2024 10:27 Sztuczna inteligencja w iPhone'ach. Nie będzie dostępna w Europie

Apple Intelligence, czyli implementacja w iPhone’ach możliwości dużych modeli językowych nazywanych dziś sztuczną inteligencją, nie będzie dostępna w Europie. A przynajmniej nie jesienią, kiedy korzystać zacznie z niej korzystać reszta świata. Producentowi nie udało się zapewnić zgodności z europejskim aktem o rynku cyfrowym.

iphone
12.06.2024 11:55 Jak przyśpieszyć działanie iPhone’a? Są proste i sprawdzone sposoby

W miarę użytkowania na smartfonach zapisywanych jest coraz więcej aplikacji i danych, co przekłada się na spadki wydajności w miarę upływu cyklu życia. Dotyczy to także iPhone’ów. Nie oznacza to jednak, że nic się z tym procesem nie da zrobić.

iphone
11.06.2024 11:49 Nowa wersja systemu. Te iPhone'y otrzymają aktualizację

Rozpoczęło się WWDC - coroczna konferencja deweloperska Apple, podczas której prezentowane są przede wszystkim nowości w oprogramowaniu. Nie obyło się bez zapowiedzi kolejnej wersji systemu operacyjnego iOS. Wiemy już, na jakie urządzenia trafi aktualizacja.

smartfon
02.06.2024 22:13 Jak uratować zalany telefon. Dobre jest tylko jedno wyjście

Choć współczesne smartfony najczęściej spełniają całkiem wyśrubowane normy wodoszczelności i odporności na pyły, to w miarę ich eksploatacji parametry ulegają pogorszeniu. Wciąż realnym problemem pozostaje przypadkowe zalanie urządzenia. Jak sobie z nim radzić?

iphone
01.06.2024 22:46 Masz takiego iPhone'a? Apple ogłasza koniec wsparcia

Apple słynie z długiego okresu wsparcia swoich urządzeń, także iPhone’ów. Jest to ich  cechą, której z całą pewnością mogą zazdrościć posiadacze smartfonów z Androidem. Jednak nawet w portfolio Apple wsparcie kiedyś musi się skończyć - korporacja podjęła decyzje o porzuceniu iPhone’a 5s.

iphone
16.05.2024 22:04 iPhone’y będzie można obsługiwać wzrokiem. Apple prezentuje ważne nowości

Apple zapowiedziało nowe funkcje swoich systemów operacyjnych. Jedna z nich wprowadza cały nowy interfejs umożliwiający obsługę iPhone’ów oraz iPadów. Wkrótce urządzenia te będzie można obsługiwać za pomocą ruchu gałek ocznych.

iphone
09.05.2024 20:20 Sztuczna inteligencja na ratunek Apple. Oto co trafi do nowych iPhone’ów

O tym, jak nudne stały się iPhone’y, najlepiej świadczy, że najgłośniej oklaskiwaną zmianą podczas premiery ostatniej generacji było gniazdo USB-C. Choć nie przeszkadza to, by każda kolejna odsłona byłą tą najlepiej się sprzedającą, to Apple poszukuje innowacji, która wprawiłaby klientów w zachwyt rodem z epoki Jobsa. Ma nią być, a jakże, sztuczna inteligencja.

iPhone
29.04.2024 23:15 Nowy iPhone 16 bez tajemnic prawie pół roku przed premierą. Wyciekły zdjęcia

Nowy iPhone 16 niemal bez tajemnic już na prawie pół roku przed oczekiwaną, oficjalną premierą. Wyciekły zdjęcia nowego flagowca Apple. Użytkownicy i przyszli, potencjalni nabywcy punktują przede wszystkim powrót do wyspy aparatu z czasów modelu X i XS. Rozczarowanie?

platność zbliżeniowa
27.04.2024 12:27 Ważna zmiana dla posiadaczy iPhone’ów. Chodzi o płatności BLIK-iem

Użytkownicy Androida od lat mogą płacić zbliżeniowo z użyciem systemu BLIK. Z kolei posiadacze iPhone’ów do niedawna mogli płacić wyłącznie z użyciem Apple Pay. Właśnie się to zmienia za sprawą europejskich regulacji – Polski Standard Płatności już pracuje nad obsługą płatności zbliżeniowych BLIK w iOS-ie.

ładowarka, telefon
14.04.2024 13:58 Ładujesz iPhone’a w ten sposób? Robisz to źle

Mogłoby się wydawać, że ładowanie telefonu to żadna filozofia. Bo co za problem podłączyć smartfona do ładowarki? Okazuje się jednak, że wciąż możemy popełnić wiele błędów i, co więcej, bardzo często to robimy. Firma Apple zdradza, jakich sytuacji unikać za wszelką cenę.

iphone
10.04.2024 12:45 Jak oszczędzać baterię w iPhonie? Są sprawdzone sposoby

Oszczędzanie baterii w iPhone’ach ma nie tylko wymiar praktyczny, ale też opóźnia konieczność kupowania wymiana urządzenia na nowe. Każdy cykl ładowania to zmniejszenie pojemności baterii, a gdy ta będzie niska, nie unikniemy wydatków - czy to na wymianę baterii, czy na nowy smartfon. Na szczęście są sposoby, by ładować smartfony rzadziej.

ładowanie smartfonu
23.03.2024 18:10 Ładujesz w ten sposób telefon? Popełniasz duży błąd

Wokół dobrych praktyk dotyczących ładowania smartfonów narosło wiele mitów, niemniej część z nich przynajmniej częściowo okazuje się prawdą. Często to jednak nie czas pracy na jednym ładowaniu, lecz ogólna trwałość baterii staje się ważniejsza. I na jej wydłużenie znalazł się sposób.

iPhone
22.03.2024 12:53 USA wytoczyły proces Apple. Bezprecedensowa skala nadużyć

Departament Sprawiedliwości USA wraz z 16 stanami wytoczył być może największy w historii proces przeciwko Apple. Korporacja jest oskarżana o stosowanie praktyk monopolowych, utrudnianie działalności zarówno konkurencji, jak i odmawianie programistom dostępu do ekosystemu. Apple zaprzecza i planuje działania na rzecz oddalenia sprawy.

iphone
22.03.2024 09:50 Kolejne iPhone’y z nowym ekranem. Folia przestanie być potrzebna?

Apple planuje zmiany w iPhone’ach, które faktycznie mogą stanowić dużą i ważną różnicę zarówno w stosunku do poprzednich modeli, jak i urządzeń konkurencji. Korporacja planuje wymienić szkło chroniące ekran urządzenia na coś zupełnie nowego.

ładowarka do telefonu
19.03.2024 15:18 Wadliwa ładowarka wycofana ze sprzedaży. Może doprowadzić do tragedii

Sieć sklepów Cortland poinformowała swoich klientów, że jedna ze sprzedawanych przez nią ładowarek ma wadę, która może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Uruchomiony został program zwrotów, z którego skorzystać powinni wszyscy nabywcy.

iPhone
11.03.2024 14:06 Poważne problemy z iPhone’ami. 40 proc. baterii znika w szybkim tempie

Złe wieści dla posiadaczy iPhone’ów. Duża liczba użytkowników zgłasza problemy, które zaczęły występować po instalacji najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego iOS. Najpewniej w wyniku błędu w oprogramowaniu dostrzeżono znacznie skrócenie czasu pracy baterii na jednym ładowaniu. Jak się przed tym uchronić?

iphone
06.03.2024 23:08 Czar prysł. Apple robi wszystko, by utrudnić życie konkurencji na iOS-ie

Wczoraj została udostępniona nowa wersja systemu operacyjnego iOS oznaczona jako 17.4. Nie bez powodu określiliśmy ją jako najważniejszą aktualizację iPhone’ów od wielu lat, przynajmniej na europejskim rynku. Niestety, na wielu polach okazuje się ona dużym rozczarowaniem.

iphone
05.03.2024 21:59 Już jest. Nowy iOS to najważniejsza aktualizacja iPhone’ów od lat

Wydana została nowa wersja systemu operacyjnego dla iPhone’ów. W iOS-ie 17.4 znajdziemy sporo usprawnień i poprawek, jednak na rynku europejskim dzisiejsza premiera to prawdziwa rewolucja.  Apple wprowadziło zmiany narzucone korporacji przez europejski akt o rynku cyfrowym.

iPhone
01.03.2024 16:32 Uwaga na dopracowane oszustwo – na celowniku iPhone’y

Zidentyfikowano nową próbę oszustwa wykorzystującą rzadko spotykany schemat, a co gorsze – dość dopracowany. Co prawda napastnicy sami ograniczyli zasięg swojej kampanii do posiadaczy kont iCloud, jednak może im to paradoksalnie wyjść na korzyść.

iphone
20.02.2024 17:45 Apple ostrzega: nie używajcie ryżu do osuszania iPhone’a!

Wokół tego, jak obchodzić się ze smartfonami, które uległy zalaniu czy zawilgoceniu powstało wielu mitów. Wielu decyduje się, by umieszczać urządzenie w misce suchego ryżu. Tymczasem okazuje się, że może to nie być nie tylko nieskuteczne, ale wręcz szkodliwe.

None
19.02.2024 12:56 Rekordowa kara dla Apple. W tle nieuczciwa konkurencja ze Spotify

Przez lata opłaty za dostęp do subskrypcji w aplikacjach na urządzeniach Apple musiały być dokonywane za pośrednictwem App Store. Pozwalało to producentowi iPhone’ów pobierać dodatkową prowizję, która podwyższała końcowe ceny. Pojawiły się informacje, według których Komisja Europejska nałoży na Apple za te praktyki gigantyczną karę.

iphone
17.02.2024 21:26 Z iPhone’ów zniknie część aplikacji. To skutek nowego europejskiego prawa

W marcu w życie wejdzie europejski akt o rynku cyfrowym, który jest małą rewolucją. Odczują to zwłaszcza posiadacze smartfonów Apple, które musi otworzyć swój dotąd zamknięty na produkty konkurencji system operacyjny. Apple jednak robi co może, by utrudnić dostarczenie zamienników np. dla domyślnej przeglądarki Safari.

None
24.01.2024 14:13 Nowa funkcja w iPhone’ach. Włącz ją jak najszybciej, spełnia ważną rolę

Apple ogłosiło, że w najnowszej wersji systemu operacyjnego iOS pojawiły się ważne funkcje związane z ochroną dostępu po kradzieży lub zagubieniu iPhone’ów. Wprowadzona została nowa warstwa ochrony, która działa tylko wtedy, gdy urządzenie znajduje się poza miejscami regularnie odwiedzanymi przez użytkownika.

iphone
01.01.2024 19:15 Poważny błąd w nowej aktualizacji iPhone’ów. Użytkownicy masowo zgłaszają jedną rzecz

Posiadacze iPhone’ów zgłaszają problemy z działaniem ich urządzeń po aktualizacji do najnowszej wersji systemu operacyjnego. Wiele wskazuje, że poprawki, które miały zażegnać jedne problemy, spowodowały inne.

iphone
31.12.2023 15:47 Wyciekły rozmiary nowych iPhone’ów. Będą jeszcze większe i cięższe

Pojawiły się nowe informacje na temat kolejnych iPhone’ów. Choć nowa, 16. generacja trafi na rynek najpewniej dopiero we wrześniu nadchodzącego roku, to już teraz wiemy o niej całkiem sporo. Do dotychczasowych doniesień na temat zastosowanych komponentów dołączają przecieki dotyczące rozmiarów.

telefon
25.12.2023 22:08 Aparat w smartfonie może cię podglądać! Koniecznie to sprawdź

Czy wiesz, że aparat w smartfonie może cię podglądać? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że niektóre aplikacje i strony internetowe mogą wykorzystywać kamerę w telefonie, by śledzić aktywność użytkowników. Można to łatwo sprawdzić.

Mateusz Morawiecki
22.12.2023 18:52 Mateusz Morawiecki nie chciał oddać rządowego iPhone'a. Wiemy, za ile go odkupił

Mateusz Morawiecki i jego ministrowie nie mogli rozstać się z rządowymi urządzeniami elektronicznymi. Były premier postanowił odkupić od KPRM iPhone'a, którego używał w czasie urzędowania. Opłacało się?

  • 1
  • 2