Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Profil Zaufany przestanie działać na 2 dni. Wiemy, co można zrobić
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 17.01.2024 16:40

Profil Zaufany przestanie działać na 2 dni. Wiemy, co można zrobić

profil zaufany
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W dniach 19-20 stycznia Profil Zaufany nie będzie działał ze względu na prace techniczne, ale mamy dla Ciebie alternatywne szlaki do e-rządu. Sprawdź poniżej.

Przerwa w działaniu Profilu Zaufanego - co teraz?

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że od godziny 20:00, 19 stycznia, do godziny 16:00, 20 stycznia, Profil Zaufany będzie niedostępny. To okres prac technicznych, podczas którego niemożliwe będzie zalogowanie się czy złożenie podpisu zaufanego. 

Istnieją jednak ścieżki dostępu do serwisów rządowych, które warto poznać. Nie ma zatem powodów do paniki, ponieważ mamy dla Ciebie plan B, który może wyciągnąć Cię z tej trudnej sytuacji.

Ważna funkcja w końcu w aplikacji mObywatel. Skorzystało już milion Polaków

Zastępstwo dla Profilu Zaufanego

Użytkownicy Profilu Zaufanego w ramach alternatyw mogą skorzystać z bankowości internetowej, aplikacji mObywatel, e-Dowodu lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego - wybierz co spełni Twoje potrzeby. Warto przygotować się wcześniej, niemniej dla spraw pilnych alternatywy są dostępne. 

Aplikacja mObywatel to szczególnie godne uwagi rozwiązanie, nieustannie rozwijające się i użyteczne w wielu życiowych sytuacjach, nie tylko podczas przerw w funkcjonowaniu Profilu Zaufanego.

Przypomnienie o Profilu Zaufanym

Pamiętaj, że Profil Zaufany ma 3-letnią ważność. Przypomnienia o przedłużeniu przychodzą odpowiednio wcześnie, umożliwiając łatwe odnowienie na kolejne lata. 

Dla tych, którym PZ wygasł, konieczne jest ponowne złożenie wniosku. Zadbaj o siebie i uniknij stresu - odkryj nowe możliwości, gdy Profil Zaufany odpoczywa.