Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Rewolucyjna usługa w InPost. Wielu klientów będzie zachwyconych
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 31.03.2024 16:39

Rewolucyjna usługa w InPost. Wielu klientów będzie zachwyconych

paczkomat
Fot. materiały własne

InPost zapowiedział uruchomienie nowej usługi. Jeszcze w tym roku wystartować mają przesyłki międzynarodowe. Co ważne, wysyłać będzie można za pośrednictwem paczkomatów – tak wygodnie, jak ma to miejsce w przypadku przesyłek krajowych.

Przesyłki międzynarodowe w InPost

Serwis „Wiadomości Handlowe” przeprowadził rozmowę z Rafałem Brzoską, który ujawnił plany InPostu na najbliższe miesiące. Dzięki usługom firmy będziemy mogli otrzymywać i wysyłać przesyłki także pomiędzy paczkomatami i adresami poza granicami Polski.

Po testach, które ruszyły w zeszłym roku, i w ramach których w Europie Zachodniej dostarczono ponad 50 mln paczek, usługa w ciągu najbliższych miesięcy zostanie uruchomiona także w Polsce. Jak dotąd jednak nie jest znany dokładny termin.

InPost podnosi ceny: Jakie konsekwencje dla klientów?

Na liście 9 państw

Według informacji, którymi dzieli się Brzoska, usługa wysyłek międzynarodowych będzie obsługiwana w dziewięciu krajach. W Polsce będzie można wysyłać i odbierać przesyłki z Francji, Holandii, Luksemburgu, Portugalii, Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Usługa nie będzie ograniczona wyłącznie do klientów biznesowych – nic nie stanie na przeszkodzie, aby z przesyłek międzynarodowych korzystały osoby fizyczne. Ponadto można się spodziewać współpracy z branżą e-commerce i serwisami z ogłoszeniami działającymi na skalę międzynarodową, np. Vinted.

Start jeszcze w tym roku

Przed InPostem są jeszcze wyzwania do pokonania. Ekspansja na zagraniczne rynki dokonywała się bowiem często drogą przejęć podmiotów, które już świadczyły usługi kurierskie na docelowym rynku – dysponowały zapleczem, infrastrukturą. Ich włączenie do systemu InPostu w celu umożliwiania obsługi przesyłek międzynarodowych musi być więc poprzedzony solidnie przeprowadzoną integracją.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl