Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Sukces rządowej aplikacji. Nowa funkcja podbiła serca Polaków
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 20.02.2024 11:23

Sukces rządowej aplikacji. Nowa funkcja podbiła serca Polaków

dziewczyna używa smartfona na ulicy
Obraz autorstwa sergeycauselove na Freepik

Elektroniczny dowód osobisty stał się niezwykłym sukcesem w Polsce, zdobywając popularność wśród milionów użytkowników. Wprowadzony przez aplikację mObywatel 2.0, mDowód umożliwił wygodne i bezpieczne załatwianie wielu spraw bez konieczności noszenia tradycyjnego dokumentu tożsamości. Teraz, po pół roku od jego debiutu, Ministerstwo Cyfryzacji podzieliło się imponującymi danymi, ukazując powszechne przyjęcie tej nowoczesnej formy identyfikacji.

Elektroniczny dowód osobisty: Nowa rzeczywistość dla Polaków

W ciągu ostatnich kilku miesięcy elektroniczny dowód osobisty (mDowód) zdobył serca Polaków, stając się nieodłącznym elementem codzienności. W ramach aplikacji mObywatel 2.0, mDowód oferuje nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo, eliminując konieczność noszenia plastikowego dokumentu. Z ostatnich danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że aż 6 milionów Polaków korzysta obecnie z tej nowoczesnej formy identyfikacji, co stanowi imponujący odsetek populacji.

Rewolucja w TVP. Mniej kanałów i brak abonamentu RTV Rekordowa kara dla Apple. W tle nieuczciwa konkurencja ze Spotify

mObywatel 2.0: Więcej niż tylko elektroniczny dowód

mDowód to tylko jedna z wielu przydatnych funkcji oferowanych przez aplikację mObywatel 2.0. Oprócz możliwości weryfikacji tożsamości, aplikacja umożliwia także inne ważne czynności, takie jak uzyskanie prawa jazdy czy zastrzeżenie numeru PESEL. Co więcej, Ministerstwo Cyfryzacji planuje wprowadzenie kolejnych funkcji, w tym wirtualnego asystenta i opcji zgłaszania nielegalnych treści w sieci, co sprawi, że mObywatel stanie się jeszcze bardziej wszechstronnym narzędziem dla obywateli.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe liczniki prądu nie zbierają dobrych opinii wśród Polaków

 

Przyszłość mObywatela: Innowacje i dalszy rozwój

Perspektywy rozwoju aplikacji mObywatel 2.0 są obiecujące. Wkrótce użytkownicy mogą spodziewać się nowych funkcji, które jeszcze bardziej usprawnią korzystanie z rządowych usług online. Wirtualny asystent, możliwość sprawdzenia statusu fizycznego dowodu osobistego czy paszportu oraz opcja płacenia podatków za pomocą BLIK to tylko niektóre z planowanych ulepszeń, które mają uczynić życie Polaków jeszcze łatwiejszym i bardziej zintegrowanym z cyfrowym środowiskiem.