Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Telewizja za darmo na rok? Oto co trzeba zrobić, wiele osób może skorzystać
Paula Drechsler
Paula Drechsler 27.10.2023 09:46

Telewizja za darmo na rok? Oto co trzeba zrobić, wiele osób może skorzystać

telewizja
renateko/Pixabay

Oglądanie telewizji to dla Polaków wciąż jedna z ulubionych form spędzania czasu wolnego. W dzisiejszych czasach rozwój tej gałęzi rozrywki zaszedł tak daleko, że nie trzeba mieć anteny, a nawet telewizora, aby oglądać różne kanały. Teraz pojawiła się natomiast opcja oglądania programów telewizyjnych przez rok za darmo. Oto co trzeba zrobić.

Telewizja bez płacenia abonamentu RTV

W wielu krajach nadawane są ogólnodostępne kanały telewizyjne, które można odbierać bez konieczności płacenia abonamentu. Wystarczy posiadać odpowiednią antenę, by złapać sygnał telewizyjny z tych stacji. Odbierając telewizję w ten sposób na odbiorniku, nie trzeba płacić za usługę, a wyłącznie za abonament RTV. Jest to popularna opcja dla osób, które chcą oglądać szczególnie podstawowe kanały i programy bez dodatkowych kosztów.

Jednak w niektórych regionach sygnał telewizyjny może być słaby, co wymaga lepszej anteny, a niektóre kraje wprowadzają nawet opłaty za dostęp do ogólnodostępnych kanałów telewizyjnych. Niektórzy też nie mają lub nie chcą mieć odbiornika. Ostatecznie, możliwość darmowej telewizji zależy od lokalnych przepisów i infrastruktury. Są jednak pewne sposoby, aby odbierać TV za darmo, często nawet bez posiadania anteny czy telewizora. Oto jedna z możliwych opcji.

Wielu Polaków dostaje podobną wiadomość. Lepiej natychmiast ją usuń

RakutenTV, Megogo i inne opcje oglądania TV za darmo

Telewizję za darmo i bez anteny można oglądać, korzystając z różnych aplikacji typu Megogo czy RakutenTV. Wówczas nie trzeba mieć nawet telewizora, wystarczy komputer, smartfon czy tablet. Chodzi o to, że taka telewizja potrzebuje wyłącznie dobrego łącza internetowego. Do tego co jakiś czas dochodzą nowe kanały, rozrasta się też rynek FAST TV, czyli stacji telewizyjnych, które można oglądać nieodpłatnie dzięki rejestracji na platformie strumieniującej je lub dzięki oglądaniu reklam.

Teraz pojawiła się nieco inna oferta, która umożliwia oglądanie różnych programów bez opłat i to zarówno przez internet, jak i satelitę. Propozycja obejmuje kanały emitowane na łamach Polsatu. Chodzi dokładnie o ofertę Polast Box, która pozwala na dostęp do różnych programów przez 12 miesięcy za darmo. Propozycja Polsatu, która umożliwia korzystanie z telewizji przez rok za darmo, to Pakiet S w Polsat Box. O co w tym chodzi?

55 kanałów telewizyjnych za darmo przez rok

Wystarczy mieć dobry internet z puli opcji wspieranych przez Polsat, albo satelitę i już można zyskać dostęp do 55 kanałów. 

- Odbieraj Telewizję przez satelitę lub Internet – od wybranych dostawców! Masz Internet światłowodowy Plusa, Netii lub Orange minimalna prędkości 8 Mb/s (dla kanałów w jakości HD i 25 Mb/s dla kanałów w jakości 4K na dekoder)? Lub możliwość instalacji anteny satelitarnej? Korzystaj z oferty TV jak Ci wygodnie wybierając dekoder polsat box 4K lub polsat box 4K lite w ofercie tv satelitarnej! - podaje Polsat.

Umowę podpisuje się na min. 24 miesiące, z czego 12 jest bezpłatnych, a kolejne 12 to koszt 30 zł miesięcznie. Dodać trzeba tylko na start koszt anteny lub dekodera, który zaczyna się od 1 zł, zależnie od ustaleń. Jest też możliwość, aby wybrać inne pakiety, oferujące większą liczbę dostępnych kanałów, ale wówczas nie ma rocznego okresu za darmo. Szczegóły można znaleźć na stronie sklep.polsatbox.pl/telewizja-satelitarna

Polsat Box na 12 miesięcy pakiet S
Przykładowe kanały dostępna w Polsat Box 12 miesięcy za darmo, screen ilustracyjny