Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Poczta dostarczy przesyłki do nowych punktów. Spółka rozwija sieć
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 20.06.2024 21:02

Poczta dostarczy przesyłki do nowych punktów. Spółka rozwija sieć

poczta polska
Fot. materiały własne

Poczta Polska poinformowała o rozszerzeniu sieci punktów partnerskich, w których można odebrać i wysyłać obsługiwane przez nią przesyłki. Pocztex PUNKT, bo taką nazwę noszą placówki pocztowe i punkty partnerskie, pojawią się w kolejnych dwóch sieciach sprzedaży detalicznej.

Większa sieć punktów partnerskich

Dotychczas paczki dostarczane przez Pocztę Polską można było odbierać w sklepach Żabka, ABC, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Groszek i Arhelan. Teraz do tej listy możemy dopisać dwie kolejne sieci. Są to Duży Ben oraz Euro Sklep.

Duży Ben dysponuje siecią ponad 400 sklepów, z kolei Euro Sklep może się pochwalić 350 franczyzobiorcami. Po rozszerzeniu listy sieci punktów partnerskich Poczta Polska może się pochwalić ponad 18 tys. miejscami, do których docierają paczki.

Poczta Polska zapowiedziała zmiany. Koniec z tradycyjnym awizo

Co oferuje Pocztex PUNKT?

Możliwości są zresztą znacznie szersze niż tylko odbiór paczek. Pocztex PUNKT oferuje także ich wysyłkę. W części z nich jest to możliwe także bez przygotowanej wcześniej etykiety czy też listu przewozowego.

Zobacz: Powraca oszustwo na firmę kurierską. Wydano ostrzeżenia przed dużą falą zagrożeń

Paczki dostarczone do punktu oczekują na adresata maksymalnie przez 7 dni od przesłania do niego powiadomienia. Oprócz Pocztex PUNKT Poczta Polska dostarcza również przesyłki do automatów paczkowych, które dostępne są 24 godziny na dobę.

Sieci punktów odbiorów będą rosły

Według raportu Gemiusa aż 79 proc. polskich internautów korzysta z serwisów e-commerce’owych i kupuje w internecie. Według analityków Poczty Polskiej odsetek ten będzie rósł i rozwój infrastruktury jest niezbędny. Można się spodziewać, że w przyszłości Pocztex PUNKT znajdzie się w kolejnych sieciach.