Olx

laptop
09.06.2024 22:50 Sprzedajesz na OLX? Lepiej uważaj, oszuści mają nową metodę

Oszuści na OLX wykorzystują nowe metody, aby wyłudzić pieniądze od sprzedających. Przedstawiamy, na co zwrócić uwagę, by nie paść ofiarą ich sztuczek.

UOKiK
27.02.2024 16:41 OLX zwróci pieniądze użytkownikom. UOKiK podjął decyzję

OLX został zobowiązany do zmiany regulaminów oraz zwrotu pieniędzy części użytkowników, którzy nabyli rzeczy w serwisie. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dopatrzył się w praktykach OLX nieuczciwych działań oraz stosowania tzw. dark patterns. Co trzeba zrobić, aby odzyskać niesłusznie pobrane kwoty?

zakupy w sieci
11.12.2023 17:19 UOKiK wszczyna postępowanie przeciwko OLX. Grożą im poważne konsekwencje

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta ogłosił, że rozpoczęło się postępowanie wobec jednego z największych serwisów ogłoszeniowych działających w Polsce. Wątpliwości wzbudził system opinii, który według analiz UOKiK może być wykorzystywany do manipulowania decyzjami konsumentów.

laptop
30.10.2023 15:09 Polacy znów nabijani w butelkę. Mnóstwo osób dostaje podobną wiadomość

Trwa kolejna akcja cyberprzestępców z wykorzystaniem popularnej metody oszustwa na osobach robiących zakupy i sprzedających w sieci. Bardzo ważne jest, aby być ostrożnym i podejrzliwym podczas takiej działalności w internecie, oraz by korzystać tylko z rzetelnych źródeł.

telefon
04.10.2023 12:45 Dzwoni z numeru stacjonarnego, podszywa się pod DPD lub OLX. Wiele osób już straciło pieniądze

Uwaga, do Polaków wydzwania oszust, który podszywa się pod popularne firmy. Skutki rozmowy z tą osobą mogą być opłakane. Wiele osób zgłasza, że zostały oszukane na tysiące złotych. Lepiej natychmiast zablokować dzwoniącego i zgłosić próbę wyłudzenia.

Mężczyzna liczący pieniądze
23.04.2023 10:17 Od 1 maja nowe obowiązki dla wielu osób. Rejestr sprzedawców i podatek od zakupów

Już wkrótce na wiele portali sprzedażowych zostanie nałożony nowy obowiązek raportowania sprzedawców. Zmiany w handlu internetowym obejmą również opodatkowanie niektórych transakcji dotyczących przedmiotów używanych, informuje Gazeta.pl.