Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > To już koniec współdzielenia kont. Popularna platforma właśnie ogłosiła
Irmina Jach
Irmina Jach 04.02.2024 15:43

To już koniec współdzielenia kont. Popularna platforma właśnie ogłosiła

telewizor pilot
Pixabay/Alehandra13

Netflix kilka miesięcy temu uniemożliwił użytkownikom bezpłatne dzielenie kont z osobami, które nie zamieszkują w ich gospodarstwach domowych. Dodanie kolejnego profilu kosztuje obecnie 9,99 zł. Mimo kontrowersji, jakie wzbudziła decyzja streamingowego giganta, w ślady Netflixa postanowiła pójść kolejna platforma.

Netflix z rekordowymi zyskami po wprowadzeniu zakazu współdzielenia kont

Netflix, który jako pierwszy zdecydował się na wprowadzenie zakazu bezpłatnego współdzielenia konta, był szeroko krytykowany przez użytkowników. Negatywne głosy nie przełożyły się jednak na wyniki finansowe platformy w ostatnim kwartale 2023 roku. Przychody giganta wyniosły 8,83 mld dolarów, czyli ponad milion dolarów więcej, niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

W ostatnich miesiącach 2023 roku Netflix odnotował także napływ 13,1 mln nowych użytkowników, co zwiększyło bazę platformy do 260,8 mln subskrybentów. To nowy rekord w historii firmy. Patrząc na zaprezentowane dane, trudno się dziwić, że w ślady streamingowego giganta postanowiła iść kolejna platforma.

Klienci tych banków będą mieli problemy. Duże utrudnienia w weekend

Zmiany już od 14 marca

W środę 31 stycznia użytkownicy Hulu Disney otrzymali wiadomości e-mail, w którym zostali poinformowani, że korzystanie z usług streamingowych Hulu, Disney+ oraz ESPN+ będzie wiązało się z ograniczeniami "w udostępnianiu konta poza domem". Zmiany mają zacząć obowiązywać już 14 marca. Stosowny zapis pojawił się także w regulaminie.

Zgadzasz się nie podszywać pod inne osoby ani nie przedstawiać w fałszywy sposób swoich powiązań z jakąkolwiek osobą lub podmiotem, w tym nie używać nazwy użytkownika, hasła lub innych informacji o koncie innej osoby, ani imienia i nazwiska lub podobizny innej osoby, ani też nie podawać fałszywych danych rodzicowi lub opiekunowi — czytamy w uaktualnionej umowie z użytkownikami

ZOBACZ TAKŻE: Uwaga na maila o zwrocie środków z Allegro. To niebezpieczne oszustwo

Nie przestrzegasz zasad? Stracisz konto na Disney+

Warto pamiętać, że zgodnie z umową zawieraną przy kupnie subskrypcji, Disney ma prawo do analizowania sposobu, w jaki użytkownicy korzystają ze swoich kont, aby mieć pewność, że nie udostępniają haseł innym osobom. Konta subskrybentów, którzy łamią zasady, mogą zostać zablokowane lub zawieszone.

Oficjalny komunikat dyrektora generalnego Hulu Disney Boba Igera w tej sprawie ma zostać opublikowany w środę 7 lutego. Przedstawiciel firmy w poprzednich wypowiedziach nie ukrywał jednak, że zakaz współdzielenia kont to "prawdziwy priorytet". Decyzja ta ma pomóc w dalszym rozwoju biznesowym platformy.