Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > To może być koniec World of Tanks. Duże zmiany już w tym roku, gracze rozpaczają
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 29.01.2024 14:19

To może być koniec World of Tanks. Duże zmiany już w tym roku, gracze rozpaczają

World of Tanks
Fot. World of Tanks/Wargaming

World of Tanks od lat jest bardzo popularną grą MMO, która przyciąga setki tysięcy graczy na całym świecie. Dużą popularnością cieszy się także w Polsce. Odpływ graczy jest systematycznie tamowany nową zawartością, jednak twórcy gry mieli podjąć decyzję, że czas pożegnać World of Tanks i skupić się na nowej produkcji.

WOT Express publikuje przecieki

Źródłem informacji o tym, że rozwój World of Tanks ma zostać porzucony, a serwery gry wyłączone jest post serwisu WOT Express w serwie VKontakte. WOT Express cieszy się dużym autorytetem jako źródło informacji o tym, co dzieje się w WOT-owym światku i ma dysponować źródłami informacji blisko samych producentów gry. Niesłusznie byłoby więc bagatelizować nowe doniesienia:

Zwykłe World of Tanks zostanie zamknięte w 2025 roku! To nie żart, w najbliższej przyszłości. Kto uważne odczytuje podteksty, ten wie (nie trzeba się nawet szczególnie starać – WOT już przygotowuje się w przejście w tryb wsparcia, potem będzie maintance only). My też o tym wcześniej pisaliśmy. Ale „czołgiści” bujają w obłokach, cóż, niech bujają dalej. Wkładanie pieniędzy w projekt, który za ok. 1,5 roku będzie,, hm… no cóż. Oczywiście teraz wszyscy będą zaprzeczać.

Post wymaga kilku wyjaśnień. Przede wszystkim, jest on reakcją na uwagi społeczności, że w grze nie pojawia się od dłuższego czasu żadna nowa treść. To właśnie chęć zakończenia projektu i zamknięcia serwerów ma według WOT Express uzasadniać brak dużych aktualizacji ze strony studia Wargaming.

Palworld – hit znikąd skradł serca milionów graczy, rekord Cyberpunka pobity w dwa dni

Najpierw tryb wsparcia, potem wyłączenie serwerów

Zdaje się, ze informacje dotyczyć mają tylko klasycznego wariantu World of Tanks, co zaznaczone jest już na początku. Od czasu premiery podstawowej wersji narodziło się jednak wiele innych produkcji nawiązujących do oryginalnego WoT-a, co może sugerować, że to na ich rozwoju skupią się twórcy. Wśród nich znajdziemy mobilne World of Tanks Blitz, konsolowe Modern Armor czy gry pozwalające toczyć walki z samolotów i okrętów wojennych.

Jeśli informacje okażą się prawdziwe, to Wargaming już teraz pracuje nad przejściem w tryb wsparcia. Oznacza to, że przestanie się pojawiać nowa treść, z czego słynie World of Tanks – w tej chwili producent deklaruje, że dostępnych jest ponad 600 pojazdów pancernych z 11 państw. Tryb wsparcia oznaczałby, że twórcy skupialiby się tylko na opracowywaniu poprawek i eliminacji błędów.

Koniec WoT już za 1,5 roku?

World of Tanks musiałoby przejść w tryb wsparcia najpewniej już w tym roku, skoro w przyszłym roku miałyby zostać wyłączone serwery gry, a historia produkcji – przynajmniej jej głównej gałęzi, czy raczej pnia, na którym wyrosła mnogość podobnych produkcji Wargmaing – definitywnie zostanie zakończona.

Zgodnie z oczekiwaniami autora w taki scenariusz wątpią gracze. Jeden z komentatorów naśmiewa się nawet z tego, że ktoś sugeruje koniec gry, która gromadzi w jednym momencie nawet 200 tys. graczy. Jak zaznacza WOT Express na potwierdzenie informacji lub jej zdementowanie nie ma jednak co liczyć. 

Źródło: WOT Express